פקודת site
26 לOctober 2021

פקודת site

פקודת site

מה זה פקודת site?

מהי פקודת site?

פקודת Site מאפשרת לנו לצפות בכל העמודים המאונדקסים עבור אתר מסוים – בין אם מדובר באתר שנמצא בבעלותנו, או שאינו בבעלותנו. כלומר הפקודה בעצם מאפשרת לנו לצפות בכל העמודים שמנוע החיפוש מכיר (כלומר, מאנדקס) ומציג בתוצאות החיפוש, עבור אתר כלשהו.

איך מבצעים את פקודת site?

פקודת site היא למעשה שאילתה עם מבנה ספציפי שאנו מחפשים בגוגל. השאילתה צריכה להתחיל במילה site עם נקודתיים, ואחרי הנקודתיים אמורה להופיע כתובת ה-URL של האתר עבורו רוצים לבצע את ה”פקודה”. את כתובת הדומיין של האתר יש להזין ישר אחרי הנקודתיים (ללא רווח ביניהם), ורצוי להזין את כתובת הדומיין ללא התחילית http/s וללא ה-www.
לדוגמא, עבור אתר digitouch.co.il נחפש בגוגל site:digitouch.co.il בשביל למצוא את כל עמודי האתר המאונדקסים בגוגל. מספר התוצאות המאונדקסות בגוגל יופיע בראש החיפוש, לאחר הלחיצה על enter (ביצוע החיפוש). ואת התוצאות עצמן אפשר יהיה לראות בתוצאות החיפוש האורגניות של גוגל, כרגיל – כך תוכלו לראות איזה עמודים מתוך האתר שלכם אכן מאונדקסים בגוגל.
בנוסף, אפשר לחפש את הפקודה site:your-domain.co.il בצירוף עם פרמטרים נוספים, כמו מילות מפתח ספציפיות, וזאת על מנת למקד ולצמצם את התוצאות.

מה אפשר ללמוד מפקודת site?

להלן 5 דרכים בהן בעלי ומקדמי אתרים יכולים להשתמש בפקודתsite  ולהפיק ממנה תועלת:

 1. קודם כל, כאמור, זה יכול לעזור לכם לבדוק כמה עמודים באתר שלכם מאונדקסים בגוגל.
 2. לרוב, עמוד הבית יופיע ראשון בתוצאות החיפוש של הפקודה site:your-domain.co.il, וזהו אכן המצב הרצוי. וזאת שכן בדרך כלל, אם דף הבית איננו הראשון בתוצאות החיפוש של הפקודה – סימן שמשהו כנראה לא תקין בהיררכיה של האתר, וזה משהו שבהחלט נרצה להימנע ממנו. וכך בעצם חיפוש האתר עם פקודת site יכול להועיל בבדיקת תקינות היררכיית האתר.
 3. נניח שאתם רוצים לקבל קישורים נכנסים לאתר (בין אם בחינם או בתשלום), ואתם רוצים שהקישורים יקשרו לעמודים מסוימים באתר. קודם לכן, כדאי שתבדקו שעמודים אלו אכן מאונדקסים בגוגל. אחרת, הקישור הנכנס כנראה לא יתרום לקידום האורגני, שכן עמוד זה באתר שלכם ממילא לא מאונדקס. בדיקה זו תוכלו לבצע בקלות על ידי חיפוש פקודת ה-site: עם כתובת העמוד הספציפית באתר שלכם.
 4. שילמתם על קישורים נכנסים לאתר שלכם, אבל נדמה לכם שהם לא משפיעים? תוכלו לבדוק אם כתובות העמודים שמקשרים אליכם אכן מאונדקסות, באמצעות הפקודה המדוברת.
 5. במידה וחברת השרתים והאתר שלכם נפרצו, כנראה שתראו תוצאות חיפוש בסינית או בשפה זרה, כאשר ברור שעמודים אלו אינם חלק מהאתר המקורי. במקרה זה סביר להניח שהוסיפו לכם עמודים לאתר בצורה לא חוקית, על מנת “לרכב” על קידום האתר שלכם, כדי לקדם דברים אחרים. וכך בעצם פקודת ה-site  יכולה לעזור לכם לבדוק אם פרצו לאתר שלכם.
אייל רחמים אייל רחמים
אייל רחמים הוא המנכ"ל של חברת דיגיטאץ' ובעל ניסיון של למעלה מ12 שנים בעולם השיווק הדיגיטלי וקידום אתרים. אייל סייע עד היום למאות חברות ועסקים בארץ ובחו"ל למקסם את הנוכחות הדיגיטלית שלהם.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
  רוצים לקדם את האתר?

  לבדיקת אתר
  זה שדה חובה