אחסון אתרי וורדפרס

אחסון אתרי וורדפרס

דיגיטאץ’: אחסון אתרי וורדפרס

רשת האינטרנט מלאה באתרים רבים בכל מיני תחומים, גדלים ואפשרויות, וכאשר אנו יושבים מול המחשב הביתי או גולשים ברשת באמצעות מכשיר נייד אנו יכולים לבקר בכל אתר שנרצה. עם זאת, על אף העובדה שאתרי האינטרנט נגישים מכל מקום בעולם, הם עדיין נמצאים במקום פיזי כלשהו, מאוחסנים על גבי שרת המאפשר לכל המעוניין בכך להיכנס אל האתר, לסקור את הקבצים שבו ולבצע קשת של פעילויות, מניווט פשוט באתר ועד להשארת פרטים אישיים או רכישה מקוונת.

אם יש לכם אתר ואתם רוצים שגולשים יהיו מסוגלים להיכנס אליו ולבצע בו פעולות שונות, מבלי שיקרוס תחת עומס התעבורה או יהיה חשוף לפריצות מצד גולשים עם כוונות זדון – אתם למעשה מדברים על אחסון אתרים. זה מה שמאפשר לכם לשמור את הקבצים השונים באתר (טקסט, גרפיקה, וידאו וכדומה) ולהציג אותם בפני הגולשים.

מה כולל אחסון אתרים

ממש כפי שבנייתו של בניין חדש מתחילה באיתור שטח קרקע פנוי, כך בניית אתרים מתחילה במציאת שרת אשר בו יאוחסן האתר; וכפי שהשטח הדרוש לבניית קניון ענק אינו דומה לזה שנדרש לבניית צריף עץ קטן, כך גם אתרים שונים יזדקקו לאחסון אתרים הנבדל במאפייניו על פי הצורך: יש כאלה שמעוניינים בנפח גדול אבל יכולים להתפשר על רמת האבטחה, ואתרים כבדים במיוחד בוודאי ירצו להשתמש בשרת שמיקומו הפיזי קרוב לרוב הגולשים שלהם על מנת להאיץ את מהירות הטעינה.

במילים אחרות, אם אתם זקוקים לחבילת אחסון אתרים, כדאי לדעת אילו פרמטרים עיקריים כלולים בה:

  • זמינות: אם האתר שלכם מאוחסן בשרת הסובל מכשלים ותקלות או קורס לעתים קרובות, פירוש הדבר שבמשך אחוז ניכר מן הזמן הגולשים שלכם אינם מסוגלים להיכנס אל האתר או לבצע בו פעולות מסוימות. לפיכך מומלץ כי תבחרו בחבילת אחסון אתרים המציעה זמינות גבוהה.

  • מהירות: אם האתר נטען לאט מדי, או אם ביצוע פעולה כלשהי באתר נמשך זמן רב מדי, הגולשים פשוט יעברו לאתר אחר. למהירות יש חשיבות לא רק עבור הגולשים אלא גם מבחינת קידום אתרים, שכן שרת איטי יאותת לגוגל שמדובר בחוויית משתמש שלילית ולפיכך ייפגע דירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש.

  • תעבורה: ככל שיותר גולשים מגיעים לאתר בו זמנית, מורידים קבצים או ניגשים למידע, כך גדלה כמות הנתונים העוברת בשרת. במקרים של עומס, עלולה להיווצר בעיה של איטיות ולעתים אף קריסה של השרת. זו הסיבה שכדאי לבחור בחבילת אחסון אתרים המציעה תעבורת נתונים גבוהה.

  • מיקום גאוגרפי: שרתי אחסון נמצאים בכל העולם, אולם ככל שהם מרוחקים יותר מן הגולשים, כך מהירות האתר איטית יותר. לכן, אם רוב קהל היעד שלכם נמצא בישראל, זהו גם המיקום המועדף לשרת האחסון.

  • אחסון ייעודי או שיתופי: ככל שיותר אתרים מאוחסנים על גבי שרת שיתופי אחד כך מחירה של חבילת האחסון נמוך יותר. מצד שני, בעיה באתר אחד עשויה להשפיע על האתרים השכנים, וגם מהירות הגלישה עשויה לרדת. לעומת זאת שרת ייעודי יאפשר לכם ליהנות מנפח אחסון שכולו שלכם, ללא צורך לחלוק אותו או להיות חשופים לבעיות בגלל אתרים אחרים.

  • תמיכה טכנית: כל אתר יכול להיתקל מעת לעת בבעיה כלשהי, ולכן חשוב לוודא כי חבילת אחסון אתרי וורדפרס כוללת גם תמיכה טכנית ברמה גבוהה, עם מענה אנושי ובשעות הנוחות לכם.

אחסון אתרי וורדפרס

כל הדברים שנאמרו לעיל נכונים עבור כל אתר מכל סוג שהוא, אולם בפרט עבור אחסון אתרי וורדפרס ראוי להרחיב מעט. זאת משום שוורדפרס נחשבת לפלטפורמת בניית האתרים המובילה בעולם, בין אם משום שהיא פשוטה במיוחד גם עבור חסרי ניסיון בתחום או משום שביצוע פעולות קידום אתרים בה הוא יעיל יותר לעומת פלטפורמות אחרות.

מאידך, וורדפרס בנויה רובה ככולה על בסיס קוד פתוח; דהיינו, בכל רגע נתון עשרות, מאות ואף אלפי מפתחים מסביב לעולם פועלים על מנת לשפר אותה, הן מבחינת ביצועים, הן מבחינת נוחות השימוש והן מבחינת אבטחת המידע. עם זאת, במקביל, עלולים להיות גם גורמים שעלולים לפרוץ אליה ולהפיל אותה. אין זה אומר שכדאי לבחור בפלטפורמה אחרת, שכן וורדפרס היא עדיין אחת המומלצות ביותר לבנות בעזרתה אתר שנראה נהדר, פועל ביעילות ומותאם היטב לאלגוריתמים של מנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט – אולם חשוב גם לקחת בחשבון את נושא אבטחת אתרי וורדפרס.

בין היתר ניתן למנות פתרונות כגון עדכון קבוע של גרסת הוורדפרס בה אתם משתמשים על מנת לוודא שאתם עומדים בתקני האבטחה העדכניים ביותר; לעשות שימוש בשם משתמש וסיסמה ולהקפיד על מתן הרשאות כניסה ועדכון אך ורק למי שיש לו צורך בכך; לסרוק באופן קבוע את האתר במטרה לחפש פרצות אבטחה (כגון אנטי וירוסים ובדיקות תקופתיות של קבצי השרת); וכן להשתמש בפרוטוקול SSL אשר מבטיח כי לתקשורת בין השרת עליו מאוחסן האתר לבין המחשבים של הגולשים המגיעים אליו – לא יהיה ניתן להתחבר או לצותת באמצעות אף צד שלישי. אגב, שימוש בפרוטוקול SSL גם נחשב ליתרון משמעותי בנושא קידום אתרים בגוגל, שכן אתרים המאובטחים באמצעות SSL בדרך כלל מקבלים עדיפות ברשימות תוצאות החיפוש של המנוע הפופולרי בעולם.

גם במקרה הזה יש חשיבות רבה לבחירת חבילת אחסון אתרי וורדפרס בחברה אשר תוכל להבטיח כי שרתיה מאובטחים היטב ומוגנים מפני ניסיונות פריצה לאתר. אם האתר שלכם בנוי (או עומד להיבנות) על גבי תשתית של וורדפרס, הקפידו לוודא כי חברת אחסון האתרים שבה אתם עומדים לבחור אכן מתחייבת לאבטח את האתר מפני האיומים הללו. כך תוכלו להיות בטוחים שהאתר שלכם עומד איתן וזמין לשימוש הגולשים בכל עת.

האצת מהירות האתר באמצעות זכרון מטמון

זכרון מטמון הינו סוג של טכנולוגיה המסוגלת לשפר את מהירות טעינת האתר שלכם. מבלי להיכנס לעובי הקורה בהיבט הטכנולוגי, זכרון מטמון מאפשר לגולשים לגשת במהירות אל עמודים באתר, מבלי לבצע עיבוד נתונים בכל פעם מחדש. ממש כפי שאם ישאלו אתכם כמה זה שלוש ועוד שתיים לא תצטרכו לקחת מחשבון אלא תענו מיד שהתשובה היא חמש, כך זכרון מטמון למעשה “זוכר” את התוצאה הסופית של חישובים שונים ומגיש אותה לגולשים בתוך זמן קצר יותר.

הואיל וכל זה מתרחש מאחורי הקלעים, בצד הטכני של האתר אשר אינו חשוף לגולשים, כל מי שייכנס לאתר וינסה לבצע בו פעולות יקבל את מבוקשו בזמן קצר יותר. המשמעות: חוויית משתמש טובה יותר, שיפור דירוג האתר בגוגל ואף סיכוי לעלייה בשיעור ההמרות באתר. במילים אחרות, אם חבילת אחסון אתרי וורדפרס שלכם מציעה זכרון מטמון, פירוש הדבר הוא אתר יעיל יותר מכל היבט אפשרי.

החלטה שקולה לטווח ארוך

אחסון אתרים הוא החלטה שיש לשקול בכובד ראש, תוך בחינת כל הצרכים והאפשרויות הקיימות. זאת משום שלא מומלץ להחליף חברות אחסון אתרים לאחר תקופות קצרות – ולכן כדאי לבחור בחברה בעלת מוניטין חיובי, אמינה ושקופה, אשר מציעה גם שירות לקוחות ותמיכה טכנית מעולים. בנוסף, כאשר מדובר באתר המתבסס על הפלטפורמה הנפוצה בעולם לבניית אתרים, הלא היא וורדפרס, כדאי לקחת בחשבון גם מספר שיקולים נוספים כגון אבטחה ומהירות הטעינה.

לסיכום,

רשת האינטרנט מלאה באתרים רבים בכל מיני תחומים, גדלים ואפשרויות, וכאשר אנו יושבים מול המחשב הביתי או גולשים ברשת באמצעות מכשיר נייד אנו יכולים לבקר בכל אתר שנרצה.

רוצים לקדם את האתר?

לבדיקת אתר
זה שדה חובה