קניית קישורים בדרך הנכונה בשנת 2023 [מדריך הכרחי]
25 לMarch 2023

קניית קישורים בדרך הנכונה בשנת 2023 [מדריך הכרחי]

קניית קישורים בדרך הנכונה בשנת 2023 [מדריך הכרחי]

קניית קישורים. צמד מילים שלפעמים מרגיש כאילו אסור להגיד בקול רם, כמו משהו טאבו. אז הגיע הזמן לדבר על השד בבקבוק, הפיל בחדר, הסוד הכמוס של קידום אתרים, הוא שכל מקדמי האתרים ובעלי האתרים שמחפשים לשפר את הדירוג שלהם בגוגל קונים קישורים לאתר שלהם.

טוב, אחרי פתיחה קצת דרמטית, אני יכול להגיד לכם בפה מלא, שכמעט אף אבל אף אתר היום לא חף מקניית קישורים. כן כן כתבתי את זה בקול רם – גם האתרים הגדולים ביותר היום קונים קישורים. 

אתם בטח אומרים לעצמכם “אבל איך?! גוגל לא מרשה” ואתם גם צודקים, אבל אין ממש ברירה.

ככל שעובר הזמן, יש יותר ויותר (ויותר) אתרים, מה שאומר שנהיה יותר צפוף בעמוד הראשון של מנוע החיפוש הטוב בעולם וכדי להגיע לתוצאות באמצעות קידום אורגני בגוגל, נדרש לעשות דברים מחוץ לקופסה

, כבר לא מספיק לקבל הפנייה מאיזה אתר קיקיוני פעם באף פעם, אבל אם להיות כנה גם חשוב לעשות את זה נכון. כל מה שרציתם לדעת על קניית קישורים ואיך עושים את זה באלגנטיות במאמר הבא.

האם כדאי לקנות קישורים נכנסים?

בואו נפתור את הסוגיה אחת ולתמיד לקנות קישורים, או לא לקנות קישורים? זאת השאלה. אם התעסקתם בקידום אתרים אי פעם, או שאתם מכירים קצת את תחום ה-SEO בצורה תיאורטית, אתם בטח יודעים שגוגל “אוסר” על קניית קישורים במדריכים שלו, אדבר על זה בהמשך.

אבל אם נודה באמת, גוגל לפעמים מצייר תמונה אוטופית בעוד שהחיים אינם כאלו. בעלי אתרים מהר מאוד הבינו את הפוטנציאל העסקי האדיר, אשר טמון במכירת קישורים וכדי באמת להצליח לקבל דירוג גבוה בגוגל, עד כדי שיש תחומים תחרותיים שאי אפשר לקבל דירוג גבוה ללא קניית קישורים. אם להיות כנה, החברות הגדולות ביותר בארץ קונות קישורים ואני אומר לכם את זה ממקור ראשון 😉

אבל…. וכדאי מאוד לא לפספס את השורות האלו!

אני ממליץ לבדוק טוב טוב את האתרים מהם אתם קונים קישורים ולראות כי מדובר על אתרים לגיטמיים, עם דירוג מעולה בגוגל. במידה ותקנו קישורים באתרים שלא נחשבים איכותיים בעיני גוגל, אתם לא רק תפגעו בדירוג שלכם, אל גוגל גם עלול להעניש אתכם, או במקרה ממש גרוע לתייג אתכם כאתר ספאמי.

אז מה גוגל אומר על קניית קישורים?

אז כמו שהתחלתי לספר קודם (סליחה על הספוילר למי שהרסתי) גוגל לא אוהב שקונים קישורים. אולי המעטתי קצת במילים, התכוונתי ל-“אוסר” (! 😱) ויותר מזה, גוגל גם מזהיר באופן די מפורש שהוא יעניש. אבל אם להיות כנה, זה ממש לא מונע קניית קישורים ואני מיד אסביר.

מצד אחד, גוגל רוצה לדאוג למשתמשים שלו, אז אחד הפרמטרים למדידת איכות האתר ושיפור הדירוג שלו זה כמה קישורים נכנסים יש לו? אבל מהצד השני, לייצר קישורים רק דרך תכנים איכותיים, זה לא ממש פשוט ואם להיות “גס”, לאתרים קטנים זה כמעט בלתי אפשרי. 

למה? הפעם אני לא עושה לכם ספוילר! כבר נגיע לזה.

האם יש דבר כזה קישורים בחינם?

האם יש משהו בחינם?: לפעמים, כשיש לכם מזל – אבל האם אתם יכולים להסתמך על זה כשמדובר על קידום אתרים? לא ממש.

בעלי אתרים בשנים האחרונות הבינו את הפוטנציאל העסקי הקיים בקישורים יוצאים ולכן, הסיכוי לקבל קישורים באופן אותנטי יהיה מאוד נמוך עד כמעט אפסי, בטח לא ברמה של שיפור הדירוג בטח שהמתחרים שלכם קונים קישורים.

הסיכוי היחידי לקבל קישורים נכנסים ללא קנייה הוא במקרה ואתם אתר חדשות גדול, או אוטוריטות מוכרות בתחומכם.

אם אתם מעוניינים להשיג קישורים בחינם, האופציה היחידה שלכם תהיה, לפנות לאתרים בתחום שלכם ולהציע להם ברטר. אם להיות כנה, הזמן וההתעסקות שלכם יעלו יותר מאשר לקנות חבילת קישורים איכותיים.

איך לקנות את הקישורים הנכונים במינימום סיכון

שלא יעבדו עליכם! טריק ה-DR של מקדמי אתרים

לצערי הרב, שוק קניית הקישורים, מכיל בתוכו גם המון אנשים אשר מוכרים קישורים לאתרים, שעל הנייר יש להם DR טוב, אבל לא בגלל שהאתר באמת איכותי או מדורג גבוה במנועי החיפוש, אלא בגלל שהם “עבדו” על האלגוריתם כדי להשיג DR טוב. 

לדוגמא, אתר שיש לו DR מאוד גבוה, אבל מצד שני, יש לו 20 כניסות בחודש. ככל הנראה כל ה-20 כניסות האלו זה הבעלים של האתר. לכן, תזכרו – אל תסתכלו רק על ה-DR. תסתכלו גם על ה-DA, גם על התכנים בתוך האתר עצמו וגם על כמות הגולשים הנכנסים לאתר בכל חודש.

תיזהרו לעשות שימוש בקישורי פורום

קישורי פורום היא שיטה שעד לא מזמן הייתה מקובלת, אבל היום נחשבת למיושנת עד ספאמית. מדובר על משתמש אשר פותח פרופיל משתמש בפורום ואז מוסיף לינק לפרופיל שלו על מנת שאנשים יקליקו. מי שמכיר את גוגל אפילו טיפה, מבין ככל הנראה שזאת לא הדרך הנכונה להתמודד עם האלגוריתם ואפילו ההפך – Don’t poke the bear.

מה הקשר? אתרים לא רלוונטים – לא להעלות שם קישור

חשוב מאוד שתבינו, גוגל לא אוהב שמנסים “לרמות” את האלגוריתם. הוא מאמין במשחק הוגן, בעיקר מפני שזה משרת את האינטרס שלו ובואו לא נשכח אותו – הלקוח של גוגל זה הגולש והוא רוצה לתת לו את החוויה הטובה ביותר. אם האתר לא רלוונטי, אל תעלו שם, זה יעשה יותר נזק מתועלת.

בנוסף לכך, אם המאמר כתוב בשפה העברית והאתר שלכם בעברית, אין לכם מה לעלות באתר בשפה הרוסית או האנגלית, זה רק יפגע בקידום של העמוד הזה ובטוח שלא יתרום.

הזול עלול לעלות ביוקר

יש לא מעט שרלטנים שמנסים להציע חבילות קישורים במחיר זול במיוחד, אפילו בצורה מחשידה ביחס לשוק. כמו שאמרתי קודם, אם יהיה לכם קישור נכנס מאתר ספאם, או אתר בעל דירוג נמוך, לא רק שלא תרוויחו או תשיגו את המטרה שלכם, אלא גם תעשו נזק שלפעמים יקח לכם הרבה זמן לתקן. אז אל תלכו על זול, תלכו על בטוח.

מה העלויות הצפויות בקניית קישורים?

עוד רגע אפרט על האלמנטים אשר קובעים את מחיר הקישור, אבל ברוב המקרים קניית מאמר קישור הכולל 500 מילים +אנקור (מילה בתוך מאמר שכאשר מקליקים עליה מגיעים לאתר) יעלה ברוב המקרים החל מ-450 ש”ח, המחיר יכול לרדת במידה ותקנו חבילת קישורים.

ממה מורכבת העלות של הקישורים

אז בגדול, לא כל הקישורים עולים אותו הדבר, ממש כמו שבביגוד לא כל המותגים באותו המחיר, כך גם כאן. אז מה קובע את העלויות?

  • מי האתר שמקשר לאתר שלכם?

  ככל שהתוכן עשיר יותר ומשרת את הגולש, כך גם האיכות של האתר עולה, דבר אשר משפיע על הדירוג שלו. מה שאומר שגם המחיר יהיה גבוה יותר, אבל יחד עם זאת כך גם התרומה שלו תהיה גדולה יותר.

  • ותק

  גוגל אוהב את האתרים הותיקים עם שנות הניסיון, בעיקר כי הוא כבר מכיר אותם ויש לו איזושהי הבנה לגביהם. לכן ברוב המקרים הדירוג שלהם יציב יותר.

  • אמינות

  דירוג DA ו-DR גבוהים לצד כניסו רבות לאתר הם בהחלט אלמנטים אשר משליכים על אמינות האתר. בנוסף לכך, חשוב מאוד שהאתר היה בתחום שלכם ולא בתחומים שלא קשורים לענף שלכם. אם גוגל יבחין בכך הוא בהחלט יכול להעניש.

טיפ של מקצוענים, טיימינג וכמות זה שם המשחק

החלק הכי חשוב הוא לחיות את המציאות. לפעמים אנחנו כל כך מתקבעים על תוכנית, שאנחנו שוכחים שהדברים הכי טובים מגיעים בטיימינג המדויק. 

אני מאמין בשילוב בין אסטרטגיה שנתית עם הסתכלות קדימה באופן כללי, לצד לחיות את המציאות ואת ההתקדמות. לדוגמא, אם הדירוג שלכם מתחיל לעלות ועל פי הגאנט אנחנו אמורים הששבוע להעלות חמישה מאמרים עם אותן מילות מפתח, עדיף לחכות רגע ולא להיצמד לתוכנית, במקרים כאלו, גוגל עלול להבחין בכך שבניית פרופיל הקישורים נעשית באופן לא טבעי ולהעניש אתכם באמצעות הורדת הדירוג.

במילים אחרות, כדאי לבנות פרופיל קישורים טוב ולנהל אותו כמו שצריך אתם צריכים מישהו שמבין SEO לעומק, בדגש על קישורים. חשוב להבין שקישורים מהווים 34% מהדירוג שלכם בגוגל ועל כן, חשוב מאוד להשקיע בזה, אז אם אתם לא מומחים תיעזרו במומחה..

האם אפשר לקנות דרך Digitouch קישורים לאתר?

ברור שאפשר, אני אפילו ממליץ ובכלל לא משוחד 🙂 

אני יכול להגיד לכם כזה דבר, אני עומד ב-100% (אם היה יותר אז יותר!) מאחורי האתרים איתם אני בוחר לעבוד בדיגיטאצ’, אני יכול להתחייב לכם שאני בודק אותם כל הזמן וסורק את הדירוגים שלהם כדי להבטיח שהקישורים יתרמו לפעילות הSEO שלכם. 

עם מאגר של מעל 1,000 אתרים וצוות המתמחה בניהול פרופיל קישורים (יחד איתי כמובן) אני יכול להבטיח לכם שתוך זמן קצר כבר תוכלו לראות תוצאות ולאורך הזמן, גם לראות איך האתר שלכם טס למעלה ומביא גולשים שהופכים ללקוחות.

איתי רחמים איתי רחמים
מקדם אתרים בשוק הבנלאומי מוסמך גוגל אדוורדס, בעל ידע וניסיון בטכניקות ואסטרטגיות קידום שונות.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
  More Articles

  רוצים לקדם את האתר?

  לבדיקת אתר
  זה שדה חובה