קידום אתרי וורדפרס: טיפים לאופטימיזציה, ושיטות עבודה מומלצות
03 לJanuary 2022

קידום אתרי וורדפרס: טיפים לאופטימיזציה, ושיטות עבודה מומלצות

קידום אתרי וורדפרס: טיפים לאופטימיזציה, ושיטות עבודה מומלצות

קידום אתרים (SEO) הוא קריטי לכל מי שמעוניין להגדיל את כמות המבקרים באתר שלו. קידום אתרים מוצלח משפר את הסיכויים שלכם להביא את האתר שלכם למקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל. במדריך הבא נסקור טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס, שיעזרו לכם בכך.

אז למה וורדפרס וSEO הולכים טוב ביחד?

כאחת ממערכות ניהול התוכן הטובות ביותר, וורדפרס תוכננה תוך מחשבה על שיטות עבודה מומלצות כדי להפוך אותה לידידותית לקידום אתרים. עם זאת, אתה יכול לבצע אופטימיזציה נוספת כדי להבטיח את הדירוג הטוב ביותר במנועי החיפוש ואת ביצועי האתר.

אופטימיזציה של אתרי וורדפרס כוללת מספר שלבים, שיטות וכלים. אסטרטגיות אופטימיזציה אלו כוללות הקמת אתר ידידותי לקידום אתרים עם וורדפרס, אופטימיזציה של התוכן שלו ונקיטת פעולות מחוץ לאתר כדי להביא לתוצאות חיוביות יותר.

מדריך קידום אתרים של וורדפרס זה יעבור על שיטות העבודה המומלצות ויספק עצות שימושיות ליישם אותן. אם אינך בטוח לגבי יישום אסטרטגיות אלו בעצמך, אנו נדון גם כיצד לשכור איש מקצוע קידום אתרים.

מהי אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) ולמה זה חשוב?

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) היא הפרקטיקה של אופטימיזציה של דפי אינטרנט כדי לדרג גבוה יותר בדפי תוצאות מנועי החיפוש (SERPs).

מאמצי קידום אתרים של וורדפרס יכולים להביא יותר תנועה ולשפר את הנראות והאמינות של האתר, ולהגדיל את שיעורי ההמרה. למעשה, שלוש תוצאות שאילתות החיפוש המובילות מקבלות יותר מ-50% מסך כל הקליקים.

מנועי חיפוש מעסיקים בוטים של סורק כדי למצוא תוכן חדש ומעודכן. לאחר מכן הם מדרגים אותו ב-SERPs על סמך מספר גורמים.

אז איך נקדם את האתר וורדפרס שלנו לראש תוצאות החיפוש?

הצעד הראשון הוא להגדיר את ההגדרות של אתר וורדפרס. הגדרה נכונה של אתר וורדפרס חשובה כדי להפוך אותו לגלוי למנועי החיפוש.

שימו לב להגדרות הניהול הבאות של וורדפרס ולהגדרות אחרות של האתר:

 • חשוב לבדוק שהאתר פתוח לאינדוקס

  הצעד הראשון הוא לבדוק את הגדרות הנראות של אתר וורדפרס.

  לוורדפרס יש תכונה למנוע ממנועי חיפוש להוסיף את האתר לאינדקס. הגדרה זו אמורה להיות מושבתת כברירת מחדל, אך עדיף לבדוק אם כן.

  איך נגיע לשם?

  עבור אל לוח המחוונים של וורדפרס שלך ← הגדרות ← קריאה.

  מצא את תיבת הסימון של נראות מנוע חיפוש וודא שהיא לא מסומנת.

  נראות במנועי חיפוש

  הערה חשובה: אם הצ’ק בוקס לא מסומן, אז חשוב שלא לסמן אותו, מכיוון שברגע שהוא מסומן – זה מראה בקוד האתר פקודה לגוגל לא לשמור באינדקס את דפי האתר – וכתוצאה מכך ניתן לאבד דירוגים.

 • הוספת מפת אתר לסריקה

  למרות שמנועי חיפוש מוסיפים לאינדקס אתרים באופן אוטומטי, שליחת מפת אתר תעזור להם לכלול מידע מדויק ומעודכן על SERPs.

  מפת אתר וורדפרס היא רשימה של כל כתובות האתרים הציבוריות באתר. ישנם שני סוגים של מפות אתר וורדפרס – XML ​​ו-HTML.

  מפת האתר של XML היא זו שעליכם לשלוח למנועי החיפוש. זה מראה את חשיבות הדפים ואת היחסים זה עם זה. מידע זה על מבנה האתר עוזר לסורקים למצוא תוכן ספציפי בקלות רבה יותר.

  ראשית, עליך ליצור את מפת האתר XML עם תוסף SEO של WordPress. במאמר זה, נשתמש ב-Yoastseo.

  לאחר התקנה והפעלה של Yoastseo, עבור אל Yoastseo ← מפת אתר תימצא בהגדרות בחלק התחתון של העמוד הראשי של התוסף.

  לאחר לחיצה על הלחצן יצירת מפת אתר בפורמט XML הדפדפן יפתח את מפת האתר XML בלשונית חדשה.

  לאחר שיש לך את מפת האתר XML, שלח אותה ל-Google Search Console ולכלי מנהלי האתרים של Bing (אופציונלי לשלוח לבינג גם, למרות שגוגל בעלת שליטה של כ84 אחוז משוק מנועי החיפוש).

 • אבטחו את האתר שלכם באמצעות SSL

  גוגל מדרג כיום אתרים המשתמשים בהצפנת SSL במיקום גבוה יותר מאתרים שאינם משתמשים ב- SSL, ואף עלול לקנוס אותם בנקודות דירוג.

  Secure Sockets Layer (SSL) היא טכנולוגיית אבטחה המצפינה את החיבור בין אתר אינטרנט לדפדפן. הצפנת SSL מונעת מגורמים לא מורשים לגשת למידע רגיש באתר.

  דומיין מוסמך SSL יעזור לאבטח את אתר הוורדפרס שלך, לשפר את הדירוג שלו במנועי החיפוש.

  כאשר דומיין מאושר SSL, כתובת האתר שלו מתחילה ב-https:// במקום ב-http://. בנוסף, הדפדפן מציג סמל מנעול ליד הכתובת.

  יתרון נוסף של SSL הוא שמנועי חיפוש לוקחים בחשבון HTTPS כאשר הם קובעים את חוויית הדף של אתר.

 • החלט בין www ללא www

  השלב הבא בהפיכת אתר וורדפרס שלך לידידותי ל-SEO הוא להחליט אם תשתמש בכתובת האתר www. Google מחשיבה כתובות URL נפרדות של www ולא www, כך שבחירה בפורמט דומיין אחד יכולה לעזור להגדיל את הדירוג.

  1. עבור אל הדשבורד של וורדפרס ← הגדרות ← כללי.
  2. הזן את הגרסה המועדפת בשדות כתובת וורדפרס (URL) וכתובת אתר (URL).

  דשבורד וורדפרס כללי

  3. לחצו על שמור שינויים.

 • 5. מבנה קישור קבוע (permalink)

  לכל דף אינטרנט יש מבנה כתובת אתר קבוע משלו הנקרא Permalink. מבנה קישור קבוע נקי עוזר למשתמשים ולמנועי חיפוש לנווט באתר הוורדפרס שלך, ומשפר את האופטימיזציה למנועי החיפוש שלו.

  יתרה מכך, מנועי חיפוש מציגים לעתים קרובות כתובות אתרים בתוצאות החיפוש. מבקרים סומכים על קישורים קבועים נקיים וקריאים יותר מאשר קישורים עם אותיות ומספרים אקראיים.

  מבנה קישורים

  וורדפרס משתמשת במספר מזהה ברירת המחדל כקישור הקבוע עבור דף, כגון https://example.com/?p=123. אתה יכול לשנות את מבנה הקישור הקבוע למבנה אחר שהוגדר מראש או להגדיר מבנה מותאם אישית לאתר הוורדפרס שלך.

  עבור אל לוח המחוונים ← הגדרות ← קישורים קבועים כדי לשנות את מבנה הקישורים המוגדרים כברירת מחדל. בחר באפשרות מבנה מותאם אישית וכלול את התגים הדרושים.

  דאשדבור וורדפקס מבנה קישורים

  בחר את התגים בהתאם לסוג האתר שלך. לדוגמה, אתרי חדשות כוללים לרוב את התאריך והכותרת בכתובת האתר של האתר. בינתיים, לקישורים הקבועים של חנויות מקוונות יש בדרך כלל את הקטגוריה ושם הפוסט.

  זכור להפנות מחדש את כתובות האתרים הישנות שלך אם אתר הוורדפרס שלך כבר מקוון. אתרי וורדפרס חיים מסתכנים באיבוד קישורי הפניה קיימים בעת שינוי מבנה הקישור הפרמלי.

 • השתמש בנתונים מובנים (סכמות)

  נתונים מובנים הם פורמט סטנדרטי למתן מידע וסיווג תוכן העמוד. הוא מתאר את התוכן באמצעות סימון סכימה, הממיר את התוכן שלך לקוד.

  נתונים מובנים מקלים על מנועי חיפוש כמו גוגל להבין עמוד או פוסט. בנוסף, זה יכול לשנות את האופן שבו קטע תוכן נראה ב-SERPs.

  מנועי חיפוש קוראים את הקוד הזה ומציגים תוצאות עשירות המופיעות מעל התוצאות הרגילות. הופעה בתוצאות עשירות יכולה להגדיל את שיעורי ההקלקה שלך ולהגביר את החשיפה.

  דוגמה לתוצאות עשירות היא קטעי המתכונים. דף מתכונים עם נתונים מובנים חוקיים יכול להופיע כתוצאת חיפוש מרתקת המציגה מידע נוסף, כגון הדירוג, הזמן הנדרש ומרכיבים.

  בתמונה ניתן לראות שימוש בסכמות, של ביקורות ושאלות תשובות, עם זאת שזה נותן “נדלן” גדול בתוצאות חיפוש נתונים רבים מראים שזה מוריד ולא מעלה את האחוז הקלקה במידה ולא נעשה בצורה מדוייקת, ואמינה.

  סכמות בתוצאות חיפוש

  ישנן לא מעט שיטות להוספת סימון סכמה בוורדפרס – באמצעות תוספים בתשלום, וישנה אפשרות באופן ידני עם JSON-LD. כדי להימנע מפגיעה באתר הוורדפרס שלך, השיטה הידנית דורשת ידע בקוד.

  ישנם אתרים רבים המייצרים סכמות (Generating), בצורה אוטומטית וקלה את הסכמה עבורכם, כמו Merkle Schema Markup Generator (JSON-LD).

 • צור תגיות וקטגוריות וורדפרס – סדר וארגון באתר

  קטגוריות ותגים הם טקסונומיות חיוניות של וורדפרס כדי לעזור למשתמשים לנווט באתרי וורדפרס.

  מכיוון שהקטגוריות הן היררכיות, הפוסטים ממוינים לפי קטגוריות אב ותת.

  לשם השוואה, תגיות וורדפרס הן מילות מפתח המסבירות את תוכן הפוסט.

  כל אתר שמציג באופן עקבי סוגי תוכן שונים צריך להשתמש בקטגוריות וורדפרס.

  כדי ליצור ולערוך קטגוריות, פתח את לוח המחוונים של וורדפרס ועבור אל פוסטים ← קטגוריות. אתה תראה את רשימת כל הקטגוריות הקיימות בצד ימין של המסך.

איתי רחמים איתי רחמים
ניסיון של מעל 4 שנים בשיווק, מומחה לשיווק וקידום אתרים בשוק הישראלי ובשווקים בינלאומיים, טאיוואן, סין, יפן, ואנגליה.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
  More Articles

  רוצים לקדם את האתר?

  לבדיקת אתר
  זה שדה חובה