טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס
03 לינואר 2022

טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס

טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס

קידום אתרים (SEO) הוא קריטי לכל מי שמעוניין להגדיל את כמות המבקרים באתר שלו. קידום אתרים מוצלח משפר את הסיכויים שלכם להביא את האתר שלכם למקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל. במדריך הבא נסקור טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס, שיעזרו לכם בכך.

15 טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס

להלן 15 טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס, שיגרמו לגוגל לשים לב לאתר שלכם ולדרג אותו גבוה יותר:

בחרו שרת אחסון מהיר

מהירות הטעינה של האתר שלכם משפיעה ישירות על חווית המשתמש של המבקרים בו, ולכן חיוני שתבחרו שירות אחסון אתרים מהיר. מנגד, אם האתר שלכם נטען לאט או נופל לעיתים קרובות, גוגל ימקם אותו נמוך בתוצאות החיפוש.

בדקו את ביצועי האתר שלכם

אחת הדרכים הקלות לבדוק את ביצועי אתר הוורדפרס שלכם, היא דרך תפריט כלים > בריאות אתר. שם יופיע דירוג הביצועים והאבטחה של האתר שלכם, ויוצעו שיפורים שתוכלו לבצע.

אבטחו את האתר שלכם באמצעות SSL

גוגל מדרג כיום אתרים המשתמשים בהצפנת SSL במיקום גבוה יותר מאתרים שאינם משתמשים ב- SSL, ואף עלול לקנוס אותם בנקודות דירוג.

דאגו לאבטחה הכללית של האתר שלכם

אם האתר שלכם נפרץ, זה עלול להשפיע על הדירוג שלו בגוגל. אבטחת אתר טובה מתחילה בשימוש בסיסמת כניסה חזקה לממשק הניהול בוורדפרס. כדאי גם להפעיל את התוסף fail2ban לוורדפרס, שמונע ניסיונות פריצה.

בדקו את היררכיית האתר שלכם

האופן שבו האתר שלכם מאורגן יכול לחולל הבדל משמעותי בהיבטי SEO. כדאי שיהיה בו דף בית עם תפריט ברור, חלוקה לקטגוריות שמאפשרות לנווט באתר לפי נושאים, ותחתיהן הפוסטים והעמודים הסטטיים שלכם.

בדקו את ההגדרות הכלליות

כדי לתמוך במאמצי הקידום שלכם, חשוב לבחור בהגדרות הכלליות של אתר הוורדפרס שלכם בין שימוש או אי שימוש ב- www בכתובת הוורדפרס ובכתובת האתר שלכם. בנוסף יש לבדוק בתפריט הגדרות > קריאה שתיבת הסימון "נראות במנוע חיפוש" אינה מסומנת.

בצעו אופטימיזציה לשם האתר, תיאור האתר ומבנה הקישורים הקבועים

ודאו ששם האתר שלכם מתאר בצורה ברורה במה הוא עוסק. כדאי גם לספק תיאור אתר עם מילות מפתח שגוגל יזהה. בנוסף, בעמוד הגדרות > קישורים ישירים בחרו באפשרות של "מזהה הפוסט". כל ההגדרות אלו עוזרות לתאר במה האתר שלכם עוסק ולכן תורמות לדירוג בגוגל.

הוסיפו תיאור מטא

כאשר אתר מופיע בתוצאות החיפוש, תחת כותרת האתר מופיע תיאור קצר. אף שגוגל יכול ליצור תיאור כזה אוטומטית, עדיף שתיצרו אותו בעצמכם.

צרו מפת אתר

מפות אתר הן רשימות טקסטואליות של כל הדפים, הפוסטים, הקטגוריות ושאר המידע באתר שלכם. פורמט זה מקל על גוגל לאנדקס את כל הדפים החשובים באתר שלכם.

השתמשו בכותרות משנה ובתיאורי מטא בפוסטים

כשאתם יוצרים פוסט באתר הוורדפרס שלכם, חשוב להשתמש בכותרות משנה כגון H1, H2, H3 או H4. השימוש באלו הופך את הפוסטים שלכם קריאים יותר עבור קוראים אנושיים, וקלים יותר לסריקה עבור מנועי החיפוש שסורקים את האתר.

בצעו אופטימיזציה של מילות מפתח

חשוב להשתמש במילות מפתח בכותרות הדפים והפוסטים באתר הוורדפרס שלכם, ולכלול אותן גם בגוף הפוסטים בתדירות קבועה. אולם יש להיזהר משימוש מופרז במילות המפתח, משום שהדבר עלול לפגוע בדירוג שלכם בגוגל.

הימנעו מריבוי כותרות H1 בעמוד

משום ש- H1 מסמנת כותרת ראשית, כותרת הפוסט או העמוד היא המקום היחיד שבו כותרת כזו צריכה להופיע. ריבוי H1 בעמוד מסוים עלול לפגוע בדירוג האתר ולכן יש להימנע מכך.

הימנעו מתוכן משוכפל

ישנה טעות נפוצה לפיה התייחסות לאותו נושא במספר דפים באתר, אמור לשפר את דירוג האתר בתוצאות החיפוש בגוגל לנושא זה. אולם למעשה, חזרתיות כזו פוגעת בדירוג האיכות והסמכות של התוכן באתר שלכם ומורידה אותו נמוך יותר בתוצאות החיפוש.

שימוש נכון בקטגוריות ותגיות

וורדפרס תומכת בקטגוריות ובתגיות, שיכולים גם לעזור לגוגל לנתח ולהבין את התוכן באתר. מומלץ להשתמש בקטגוריות לנושאים המרכזיים באתר, ובתגיות להשתמש כדי לספק פרטים ספציפיים יותר.

שימוש בקישורים פנימיים וחיצוניים

ישנם שני סוגים של קישורים: קישורים חיצוניים המובילים לאתרים אחרים, וקישורים פנימיים המובילים לתוכן פנימי באתר שלכם. שניהם יכולים לעזור לקידום אתרי וורדפרס.

לסיכום

במדריך זה סקרנו טיפים קלים לקידום אתר וורדפרס, שיסייעו לכם לשפר את מיקום האתר שלכם בתוצאות החיפוש בתוך זמן קצר.
מאמר זה נכתב בשיתוף פעולה עם סוכנות אברהם שיווק דיגיטלי.

אברהם בדוש אברהם בדוש
בן 28 נשוי +2 מתוקים, ואני נושם שיווק משנת 2016.
אני מגיע מעולם הפרסום הדיגיטלי ומומחה לגיוס לקוחות באמצעות קידום אתרים בגוגל.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    More Articles