המדריך המלא – מהו פורטל אינטרנט ומה הוא מאפשר
20 לJuly 2020

המדריך המלא – מהו פורטל אינטרנט ומה הוא מאפשר

המדריך המלא – מהו פורטל אינטרנט ומה הוא מאפשר

רבים ומגוונים בהתאם לנושא הפורטל. בניית פורטל דורשת, עוד בשלב תכנונו, תשובות לשאלות הבאות: האם קיימת דרישה בשוק לפורטל זה? מי קהל היעד? מה הפוטנציאל הרווחי שלו? האם קיים ערך מוסף לחוויית הגלישה שמייחדת אותו? מה לגבי פרסומו וקידומו באמצעות קידום אורגני, ממומן, רשתות חברתיות, רשת קישורים, הפצה ברחבי הרשת, רישומים באינדקסים ועוד, ומה לגבי קניין רוחני? חברת Web3d מציעה לכם את כל השירותים תחת קורת גג אחת כדי למקסם את תוצאות הפורטל שלכם לכדי הצלחה כלכלית.

סוגי פורטלים – פורטלי מידע וחדשות, פורטלים ארגוניים ופורטלי נישה

פורטל חדשות יכול להכיל כמות גדולה מאוד של עמודי מידע ותוכן. אין מדובר רק בעדכון חדשותי אלא גם במאמרי שירותים ומידע לקהל הרחב במגוון תחומים. עוד נמצא גם פורטלים המסווגים כאתרי נישה, אלה עוסקים בתחום מסוים ומספקים מידע ואלמנטים שונים באותו הנושא. בקטגוריה זו נמצא גם פורטלים ארגוניים המיועדים למטרות פנים של חברות או ארגונים. אלו משמשים את צורכי הגולשים בעלי העניין בפורטל. כך נמצא פורטלים ארגוניים העוסקים במשאבי אנוש, בתנאי רווחה לעובדים או במידע מקצועי המשותף לכלל הפועלים בארגון. סוגים נוספים של פורטלים הם פורטלי עסקים ומשחקים.

פורטל – ניהול כוח אדם ענף האירוח SERVI

המדריך המלא - מהו פורטל אינטרנט ומה הוא מאפשר

פורטל אתרי תוכן – מערכת ניהול חכמה

הקמת פורטל מבוססת על מערכת ניהול תוכן שמתאימה לעדכון שוטף של בעל האתר ולשינוי ועריכה של מידע המצוי כבר באתר. כמו כן, מערכת ניהול זו מסייעת לבעל אתר פורטל לשלוט במשתנים/בפרמטרים הנוגעים במנועי החיפוש כגון מילות מפתח, כותרות משמעותיות לכל עמודי האתר, קביעת התיאור של כל עמוד וכדומה.

הקמת פורטל מותאם צרכים

כאמור, פורטל הוא אתר דינאמי המעודכן תמידית, ולכן פורטלים חייבים במערכת ניהול מתקדמת שיכולה לעמוד בעומס מסוג זה. הקמת פורטל, אם כך, דורשת התייחסות גם לממשק ניהול ידידותי ונוח לבעל האתר, כלומר עורך תוכן שיכול לאפשר פונקציות מגוונות לעיצוב, שיכול לספק יצירת קישורים בכל תוכן המוצג באתר, המאפשר גם שילובים של סרטונים, תמונות, קטעי וידאו ושמע, מצגות וכדומה. יש לציין כי הקמת פורטל לכמה בעלי הרשאות שימוש מאפשרת ניהול תוכן על ידי כמה אנשי צוות. ניתן לאפשר כמה רמות של הרשאות גישה לתכנים.

הקמת פורטל בצורה נכונה וקלה לניווט דורשת גם אפשרות ניהול קטגוריות. ככל שהפורטל גדול יותר, כך גדלות בדרך כלל מספר הקטגוריות. בצורה זו נשמר מבנה היררכי נוח לתפעול במערכת הניהול המקל על בעל האתר להתמצא במהירות באתר, להוריד, להוסיף ולערוך תכנים בקלות ובמהירות, וכך יכול גם הגולש ליהנות ממבנה פורטל נוח וזמין, מה שגורם לו להאריך את משך שהותו באתר.

קידום האתר בגוגל חייב התייחסות של מערכת ניהול התוכן לפרמטרים החשובים לגוגל כגון הגדרת עמודים בנפרד, הגדרת כותרות עמודים וכותרות משנה, שימוש במילות מפתח ותיאור עמוד. מערכות ניהול של פורטלים מקצועיים מאפשרות גם דיוור יעיל מהאתר עצמו, כולל ניוזלטרים הנשלחים לכל המכותבים בצורה אוטומטית מהאתר.

מה ניתן להוסיף בכל פורטל?

חומר מקצועי בנושאים הנוגעים לפורטל במגוון קטגוריות, אינדקסים המייצרים רווח מפרסום ותנועת גולשים רבה (תוצר גלישה באתר הנמצא באינדקס עצמו או תוצר כניסה לאינדקס כדי לחפש אתר מסוים), לוח דרושים, לוח מכירות יד שנייה, לוח נדל”ן וכדומה, המגבירים את התנועה באתר הפורטל ואת משך השהייה בו, אתר קטלוג ואתר מכירות, עדכונים חדשותיים, פרשנות בענייני אקטואליה, פורומים של גולשים, תגובות גולשים, צ’טים, בלוגים, מיניסייטים המשפרים את הקידום של האתר ברשת, כלים לניווט נוח ומתקדם עבור הגולש (מפת אתר, אופציית חיפוש), תיוג מאמרים בהתאם לקטגוריות וענן תגיות, וכן אפשרות לשיתוף תכנים ברשתות חברתיות, אפשרות להמלצות על מאמרים ואפשרות לשימוש ב-RSS.

אייל רחמים אייל רחמים
קידום אתרים | שיווק באינטרנט - מייסד דיגיטאץ'
מתמחה בשיווק B2B, קידום אתרים, שיווק עסקים באינטרנט, מייסד ומנהל בפועל את דיגיטאצ' חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, בזמן הפנוי שיש מרצה במכללה למנהל.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    More Articles

    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה