ההבדלים בין קידום אורגני לבין קידום ממומן
28 לJune 2022

ההבדלים בין קידום אורגני לבין קידום ממומן

ההבדלים בין קידום אורגני לבין קידום ממומן

באוקיינוס התחרות העסקית שקיים ברוב תחומי העיסוק בימינו, קידום אתרים עבור העסק הוא לא רק המלצה, הוא חובה במקרים ותחומים רבים. ואם אתם שואלים את עצמכם מה ההבדלים בין קידום אתרים אורגני לבין קידום אתרים ממומן, המדריך הבא נכתב עבורכם.
במילים פשוטות, קידום ממומן הוא סוג של פרסום הכולל תשלום לצד שלישי כדי לקדם את המוצרים או השירותים שלה. הצד השלישי עשוי להיות משהו כמו פלטפורמה חברתית כגון פייסבוק, אבל ניתן שהצד השלישי יהיה גוגל או מדיה אחרת. מאידך, קידום אורגני לעסקים הוא תהליך שיתוף תוכן לאורך טווח, בניית מערך לינקים ועוד. כדי להבין את ההבדלים, בואו נבין מהו קידום אתרים אורגני.

מה זה קידום אתרים אורגני SEO ומה כולל?

קידום אתרים אורגני הוא מונח המתייחס לתהליך של הגדלת תנועה לאתר וחיזוק דירוג בתוצאות חיפוש אורגניות. התהליך כולל , בין היתר, בניית אתרים וקישורים לאותם אתרים, שיווק באמצעות תוכן וקידום ברשתות חברתיות. למעשה, זהו סוג של אופטימיזציה למנועי חיפוש המתמקדת בתוכן שנוצר על ידי משתמשים.
כאמור, קידום אתרים אורגני הוא תהליך שבו בונים קישורים לאתר מאתרים אחרים שרלוונטיים ומספקים ערך לקהל האתר שלכם. תהליך זה כולל גם שיווק תוכן כמו בלוגים וקידום במדיה חברתית, שיתוף חברתי עם הלקוחות וקהלי היעד ועוד. כמו כן, תהליך זה יכלול שיווק באמצעות תוכן, שזהו סוג של אסטרטגיה שיווקית הכוללת יצירה והפצה של תוכן מקורי כדי למשוך טראפיק. חשוב לזכור שקידום אתרים אורגני לא עוסק רק בדירוג גבוה בגוגל, אלא מדובר גם בשיפור חווית המשתמש באתר.

מהו קידום ממומן ומה הוא כולל?

קידום ממומן הוא סוג של פרסום שמשולם על ידי בעל האתר לגוגל. תהליך זה כולל, בין היתר, דברים כמו מודעות טקסט, מודעות לתצוגה ומודעות YouTube. בתוך כך, קידום ממומן בגוגל הוא טכניקת שיווק הכוללת פרסום בתשלום וקידום תוכן. ניתן להשתמש בטכניקה כדי להגיע למגוון רחב של קהלים בגוגל ולבצע פילוח של קהלי היעד, מילות מפתח רלוונטיות ועוד.
תהליך הקידום הממומן בגוגל מתחיל בעיצוב וניהול נכון של מסע הפרסום שלכם. לאחר בניית אתרים שמותאמים לקמפיין וכן בחירת מילות מפתח רלוונטיות, יהיה עליכם לבחור תקציב לקמפיין ולקבוע את משך הזמן שלו. לאחר מכן, תצטרכו לבחור קהל יעד – זה יכול להתבסס על מיקום גיאוגרפי או דמוגרפיה כמו גיל או מין. לבסוף, תצטרכו להחליט אם אתם רוצים שמסע הפרסום שלכם יופיע בתוצאות חיפוש לנייד או בתוצאות חיפוש במחשב שולחני. קידום ממומן בגוגל כולל מודעות לתצוגה, מודעות טקסט, מודעות וידאו, מודעות מותאמות ועוד.

מה עדיף, קידום ממומן בגוגל או קידום SEO?

ספוילר: אין תשובה אחת חד משמעית. התשובה המקיפה יותר היא, שבדרך כלל צריך לשלב בין 2 טכניקות קידום האתרים האלו. כשם שיש סוגים שונים של טכניקות בניית אתרים בימינו, ישנן טכניקות שונות של מיתוג, שיווק וקידום אתרים באינטרנט. בעוד שקידום אתרים מסוג SEO יצריך ממכם שבועות ועד חודשים של עבודת תוכן ושיווק תוכן, קידום ממומן עשוי להניב פירות במיידי.
יחד עם זאת שקידום ממומן עשוי להיות רווחי במיידי או להניב לידים, יש לקחת בחשבון שאתם תופיעו בדירוג גבוה כל עוד אתם תשלמו לגוגל. ברגע שתפסיקו לשלם, תחזרו לדירוגים האורגניים שלכם. וזו הסיבה לכך שחשוב לשלב בין קידום אתרים אורגני לבין קידום אתרים ממומן. באופן זה, אתם תוקפים את הזירה הפרסומית מכמה כיוונים שונים.

האם קידום אתרים חיוני לכל סוג עסק?

בימינו הטכנו-דיגיטליים שרוויים בכל כך הרבה תחרות עסקית, קידום אתרים הוא כלי שיווקי חשוב לכל עסק. בתוך כך, החשיבות של קידום אתרים יכולה להשתנות בהתאם לסוג העסק. במילים פשוטות, זוהי דרך למשוך את תשומת הלב של קהל היעד ולוודא שהמסר השיווקי שלכם ייראה על ידם.
ישנם סוגים רבים של עסקים שאינם זקוקים לקידום אתרים אגרסיבי, אך עדיין חשוב שיהיה אתר טוב ואסטרטגיית שיווק באמצעות תוכן. אסטרטגיה זו מאפשרת להתחבר לקהל היעד ברמה אישית יותר – דבר שלא ניתן להשיג ללא בניית אתרים וקידום שלן אותם אתרים באינטרנט. יש לציין, חלק מהמשווקים טוענים שקידום אתרים אינו חיוני לכל העסקים, אלא משמש יותר כלי שעוזר באסטרטגיה שיווקית והצלחה עסקית.
בין אם אתם צריכים קידום אורגני או קידום ממומן, ההמלצה היא לקבל את הסיוע המקצועי שצריך בתהליכים מורכבים אלו. וישנן לא מעט חברות קידום אתרים מומלצות לסוגים שונים של טכניקות שיווק, ככה שהקפידו לבחור נכון את זו שתעמוד לצידכם.

אייל רחמים אייל רחמים
מנכ”ל חברת דיגיטאץ
מתמחה בשיווק B2B, קידום אתרים, שיווק עסקים באינטרנט, מייסד ומנהל בפועל את דיגיטאצ' חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, בזמן הפנוי שיש מרצה במכללה למנהל.
נשוי למיכל (איטלקיה מהממת) ואב ל-2 בנות נועה ואדל 🙂
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    More Articles

    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה