דפדפן גוגל כרום הורג ברכות את הhttps ולא רק הוא…
11 לSeptember 2016

דפדפן גוגל כרום הורג ברכות את הhttps ולא רק הוא…

דפדפן גוגל כרום הורג ברכות את הhttps ולא רק הוא…

2016 תהיה כנראה השנה שבו הhttps ימות סופית. ב8/9/2016 צוות האבטחה של גוגל כרום הוציא הודעה שהדפדפן יתחיל להזהיר גולשים במתן סיסמאות או כרטיסי אשראי באתרים העושים שימוש בhttps שנחשב לפרוטוקול לא מאובטח.

החל מינואר 2017 גוגל יזהיר בשורת החיפוש את הגולשים שהמידע האישי שלהם עלול ליפול לידים לא נכונות. גוגל כרום יתחיל להזהיר את הגולשים בגלישה בסתר (incognito), ויעבור בשלב מאוחר יותר לגלישה רגילה.

השינוי בהחלט מלחיץ מנהלי אתרים וגורם להם להעביר את האתר לפרוטוקול https שנחשב להרבה יותר מאובטח מפני פריצות לאתרים ושימוש לרעה בנתונים.

לא רק גוגל בעניין אלא גם חברת אפל – הדורשת ממתכנתים שיעבירו בסוף 2016 אפליקציות העובדות על מערכת ההפעלה ios לhttps. גם הרשת החברתית פייסבוק לא נשארת מאחור וכלי הפרסום instant articles פועל כבר על https.

הלחץ מהענקיות הללו בהחלט מורגש ומשפיע על בוני אתרים ומנהלי אתרים לעבור לhttps. אמילי סטששר (מקווה שככה רושמים בעברית, ואם לא, שתסלח לי) מנהלת הפרויקט של צוות האבטחה בגוגל כרום ממליצה לא לחכות ולעבור כבר עכשיו לhttps “זול וקל לשימוש יותר מבעבר, מספק ביצועים טובים יותר לאתר עם פיצ’רים חדשים יותר ועוצמתיים יותר בהשוואה לhttps “. הגברת מוסיפה שניתן כבר לראות הרבה אתרים שעברו לhttps והשימוש בו צובר תאוצה רבה. “עברנו כבר כברת דרך ויותר ממחצית האתרים הנטענים בגוגל כרום בדסקטופ עושים שימוש בhttps”.

בינואר 2017 נראה בשורת החיפוש בכרום את האזהרה הבאה:
גוגל כרום הורג ברכות את הhttps
ובהמשך זה יגיע לכל האתרים ונראה את זה:
גוגל כרום הורג ברכות את הhttps

לכן, מומלץ למנהלי אתרים ומקדמי אתרים – לפעול כבר היום ולהעביר את האתר לפרוטוקול המאובטח יותר https. אין ספק שתהיה לכך השפעה על המיקומים בגוגל, אך לטווח הארוך זה בהחלט משתלם וכדאי לעשות את השינוי כבר מעכשיו.

הלווית הhttps תצא ממש בקרוב, מוזמנים לשאת הספדים.

More Articles

רוצים לקדם את האתר?

לבדיקת אתר
זה שדה חובה