מדריך מקצועי לקידום האתר לשנת 2020
23 לJune 2020

מדריך מקצועי לקידום האתר לשנת 2020

מדריך מקצועי לקידום האתר לשנת 2020

קידום אתרים הוא תחום שמשתנה בכל זמן נתון, חשוב תמיד להיות מעודכן בכל הפרטים החדשים ביותר על מנת לדעת איזה פעולות יש לבצע באתר שלא יפגעו בו גם בעתיד, גם בשנת 2020 חשוב לדעת שיש המון גורמים שמשפיעים על קידום האתר ולכן הפעולות שמבצעים גם היום יכולות להשפיע גם עוד שנים רבות

מה השתנה ומה הולך להשתנות?

פעולות OFF SITE

קישורים והחשיבות שלהם בקידום האתר
במידה ופעם קישורים היו הפקטור המשמעותי ביותר לקידום האתר, כיום זה לא כך, צורת הקידום של האתר הפכה למורכבת ושינתה את עצמה, גם ב-2020 אנחנו צפוים לחוות את השינוים האלה, אתרים שמקבלים קישורים סמכותיים יותר יקבלו דירוג טוב יותר, במידה ופעם היינו מקבלים קישור מבלוג ואוטומטית קופצים בגוגל, כיום זה לא כך, חשוב להקפיד לקבל קישורים מאתרים איכותיים, אתר איכותי מתבטא בדרך כלל במספר פרמטרים

 • תוכן איכותי ומתעדכן

 • מגוון קישורים נכנסים

 • טראפיק אורגני שמגיע

 • מותג באינטרנט

כיום ניתן למצוא  2 אתרים איכותיים מאוד שיכולים לעזור לכם למדוד את האתר שלכם ואת האתרים של המתחרים שלכם

 • Semrush

 • Ahrefs

אם בעבר היה אפשרות לבדוק בהמון אתרים חינמיים כיום אלו הם האתרים המומלצים ביותר לבצע בדיקות של טראפיק, קישורים נכנסים ועוד מגוון נתונים, ההמלצה האישית שלי היא לרכוש מנוי ב ahrefs הוא יותר קולע לנתונים של טראפיק, קישורים נכנסים, קישורים חדשים, והוא בעצם נחשב היום לכלי החזק ביותר למקדם האתרים.

החלפות קישורים

יש המון ספקולציות שאומרות שהחלפות קישורים פוגעות בקידום האתר, אז מקידום של עשרות אתרים בהמון סוגי נישות שונות זה לא נכון, גם השנה כדאי להקפיד לעשות החלפות גדולות עם מגוון של אתרים על מנת לא לקשר מהאתר ממנו אתם מקבלים את הקישור.

קניית קישורים

שיטה נוספת שעובדת במהלך השנים וכנראה תמשיך לשרת אותנו גם בשנים הקרובות היא קניית קישורים, כדאי לבדוק את כל הפרמטרים לפני שאתם קונים קישור מאתר מסוים, אבל חשוב לבדוק לא פחות כמה קישורים כבר יצאו מהאתר בו אתם קונים קישור והאם האתר מתעדכן בצורה רציפה גם בלי להוציא קישורים יוצאים, אחת השיטות שעובדת היא לרכוש קישורים מכל מיני פורטלים של ערים, שיטה שכנראה תמשיך לעבוד, למרות שחשיבות הקישורים מאתרים אלה ירדה עם השנים.

פעולות ON SITE – מה חשוב לעשות?

בניית האתר – קוד פתוח VS קוד סגור

כיום יש המון שיטות לבנות אתרים, אבל נתמקד כרגע בשיטת אחת נפוצה במיוחד (למעלה מ-25%) מהאתרים בעולם בנוים כיום עם מערכת וורדפרס שנחשבת למערכת קוד פתוח הטובה ביותר בעולם עם עדכונים שוטפים מסביב לשעון ומגוון תוספים וכלים שיכולים לסייע לכם לבנות את האתר המושלם.

מה השתנה בוורדפרס?

אלמנטור שינו את כללי המשחק ויצרו ב-2016 את העורך הויזואלי שנחשב למתקדם ביותר בעולם עבור חברות לבניית אתרים, הוא משכללים אותו כל הזמן והוא נחשב לכלי רציני שמסייע מאוד בקידום האתר שלכם, אם פעם הייתם צריכים לשלם למתכנת, מעצב, גרפיקאי, היום אתם יכולים למצוא אדם שמתמחה באלמנטור והוא יוכל לבנות לכם את האתר תוך כמה שעות בלי לדעת אפילו שורת קוד אחת, והקטע המדהים באמת, שזה באמת מותאם לSEO כשעושים את ההתאמות הנכונות ויודעים לבנות את זה בצורה נכונה.

תוספים מומלצים אחרים:

 • yoast seo – נחשב לתוסף הוורדפרס הטוב ביותר לקידום אתרים

 • Woocommerce – ממשק חנות לוורדפרס שמאפשר להקים חנות תוך דקות בודדות בכמה לחיצות פשוטות.

 • Compress JPEG & PNG images – כלי לכיווץ תמונות, חיוני כדי שהאתר יטען מהר יותר

 • a3 Lazy Load – תוסף שמאפשר לטעון תמונות רק כאשר אתם רואים אותם על המסך, מאפשר טעינה מהירה יותר של דפים בזכות זה

 • wp-rocket – תוסף בתשלום שהוא נחשב לתוסף המהירות הטוב ביותר לאתרי וורדפרס, מומלץ להשקיע כל שנה ולרכוש אותו הוא נותן תמורה מעולה למחיר שלו.

תוכן באתר

אתרים שמתעדכנים יותר, מקבלים עדיפות טובה יותר בגוגל, במידה והמתחרים שלכם לא מעדכנים תוכן על בסיס קבוע, כדאי שאתם תתחילו לעדכן את האתר בצורה טובה יותר, חשוב להבין תוכן ארוך לא בהכרח נחשב לתוכן איכותי יותר, לפעמים יש תוכן קצר שהוא קולע יותר, יחד עם זאת חשוב להתאים את סוג התוכן לאנשים שלהם אתם כותבים אותו.

תמונות

בנוסף לתוכן שמתעדכן כדאי לעדכן את האתר גם עם תמונות חדשות כל הזמן, כאשר המתחרים שלכם נרדמים ולא מעלים תמונות, אתם ממשיכים לעדכן את האתר על בסיס קבוע עם תמונות חדשות שאתם חושפים לגולשים חדשים.

לבנות מותג גם ב-2020

אולי הדבר החשוב מכולם, תמיד זה ישאר כאן, מותג תמיד ינצח הכל, כדאי להשקיע בלבנות מותג באינטרנט ולא ולנסות לבנות משהו “זמני” מותג תמיד ישאר חזק וגוגל ידע לתת לו עדיפות על המתחרים שלכם, כדי לבנות מותג אתם צריכים לדאוג להמון דברים כמו כתבות באתרים חיצוניים גדולים, החלפות קישורים עם אנקורים של שם המותג שלכם, כדאי להשקיע בזה את מירב הזמן כי לבנות מותג זה משתלם בעתיד.

מוגש מטעם אתר ברנולי בניית אתרים המספקים שירותי בניית אתרים כבר למעלה מ-10 שנים.

אייל רחמים אייל רחמים
מנכ”ל חברת דיגיטאץ
מתמחה בשיווק B2B, קידום אתרים, שיווק עסקים באינטרנט, מייסד ומנהל בפועל את דיגיטאצ' חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, בזמן הפנוי שיש מרצה במכללה למנהל.
נשוי למיכל (איטלקיה מהממת) ואב ל-2 בנות נועה ואדל 🙂
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
  More Articles

  רוצים לקדם את האתר?

  לבדיקת אתר
  זה שדה חובה