מדריך להתקנת גוגל אנליטיקס באתר וורדפרס
18 לJuly 2017

מדריך להתקנת גוגל אנליטיקס באתר וורדפרס

מדריך להתקנת גוגל אנליטיקס באתר וורדפרס

מבין כל הכלים והתוכנות הזמינים לרשותכם ברשת האינטרנט ומשמשים למעקב אחר התנהגות המבקרים באתר שלכם, גוגל אנליטיקס הוא הידוע והנפוץ ביותר. הוא מאפשר לבעלי האתרים לקבל מידע יקר ערך אודות תנועת הגולשים הנכנסת לאתריהם, לדעת מהיכן הם הגיעו, כיצד הם מנווטים באתר, מה משך השהייה שלהם ופרטים רבים אחרים. כך יכול בעל האתר לזהות את האזורים באתר אשר מתפקדים היטב ואת אלה שזקוקים לשיפור, ובאופן כללי לקבל החלטות הקשורות לקידום האתר או פרסום בגוגל באופן הרבה יותר מושכל שיוביל לתוצאות אופטימליות.

אם אתם מעוניינים להתקין את גוגל אנליטיקס על גבי אתר וורדפרס, אלה הצעדים שעליכם לבצע:

ראשית עליכם ליצור חשבון גוגל אנליטיקס באמצעות שימוש בחשבון הג'ימייל שלכם:

היכנסו לעמוד ההרשמה לגוגל אנליטיקס, בו תצטרכו להזין את פרטי ההתחברות לחשבון הג’ימייל שלכם.

כעת תתבקשו לספק מידע אודות האתר שברצונכם לעקוב אחריו באמצעות גוגל אנליטיקס. תוכלו לעקוב אחרי האתר שלכם או אחר אפליקציות למכשירים ניידים, אולם להלן נתמקד באפשרות של אתר אינטרנט.

מלאו את יתר הפרטים הנדרשים על מנת להתחיל להשתמש בגוגל אנליטיקס, ביניהם שם האתר, כתובתו, איזור הזמן בו אתם נמצאים וכדומה.

לבסוף העתיקו את מספר המעקב שלכם (Tracking ID) על ידי קבלת תנאי השימוש. שימרו את מספר המעקב הזה בהישג יד, אתם תזדקקו לו בהמשך.

הוספת גוגל אנליטיקס לאתר הוורדפרס:

מצאו את הגדרות ערכת הנושא של אתר הוורדפרס שלכם, ואז את התגית שתוביל אתכם למסך שיבקש מכם להוסיף סקריפט להדר (Header Script). בשדה שיפתח בפניכם הדביקו את מספר המעקב שהעתקתם קודם לכן – ובצעו שמירה.

זהו, זה הכל. עכשיו אתם מוכנים להתחיל להשתמש בגוגל אנליטיקס כדי לעקוב אחר הגולשים באתר שלכם, אולם שימו לב שחייבות לחלוף לפחות 12 שעות על מנת שהנתונים ישקפו תמונת מצב אמיתית ומדויקת ככל האפשר.

אפשרויות חלופיות

דרך אחרת להתקין את גוגל אנליטיקס באתר וורדפרס ללא צורך בשום רקע טכני או ידע בתכנות היא באמצעות שימוש בתוסף בשם “MonsterInsights“. לשם כך תצטרכו להוריד תחילה את התוסף ולהפעיל אותו על אתר הוורדפרס שלכם. התוסף יוסיף למסך הניהול שלכם תגית בשם “תובנות” (“Insights”), אותו תוכלו להגדיר באופן שמתאים לכם.

כעת יופיע בפניכם טאב בשם “אימות חשבון הגוגל שלך” (“Authenticate with your Google Account”), שבלחיצה יבקש מכם להזין קוד אותו תוכלו לקבל באותו עמוד. לבסוף, לחצו על “הבא” (“Next”) ואשרו ל-MonsterInsights לגשת למידע שלכם בגוגל אנליטיקס.

קיימות גם אפשרויות אחרות להתקנת גוגל אנליטיקס על אתר וורדפרס, אולם הן דורשות מעט יותר ידע טכני ואינן מתאימות לחסרי ניסיון. למשל, תוכלו להוסיף את קוד המעקב באופן ידני לקובץ header.php שלכם, להשתמש בתוספים אחרים דוגמת Google Analytics + ועוד.

אייל רחמים אייל רחמים
מנכ”ל חברת דיגיטאץ
מתמחה בשיווק B2B, קידום אתרים, שיווק עסקים באינטרנט, מייסד ומנהל בפועל את דיגיטאצ' חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, בזמן הפנוי שיש מרצה במכללה למנהל.
נשוי למיכל (איטלקיה מהממת) ואב ל-2 בנות נועה ואדל
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    More Articles

    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה