וורדפרס
02 לNovember 2021

וורדפרס

וורדפרס

מהי וורדפרס?

כל אתר צריך שתהיה לו מערכת לניהול התוכן באתר, כאשר וורדפרס – זו אחת מהאפשרויות, לצד מערכות אחרות כמו וויקס, ג’ומלה, דרופל ואחרות. יתר על כן, וורדפרס היא פלטפורמת ניהול התוכן הנפוצה והפופולארית ביותר בעולם כיום, אשר כשליש מהאתרים בעולם משתמשים בה, וזו פלטפורמת ניהול התוכן המומלצת ביותר עבור רוב האתרים. מדובר בפלטפורמה חינמית לניהול התוכן באתר, שנחשבת להכי נוחה, בזכות התוספים שהיא מאפשרת להתקין לאתר בקלות, ושנחשבת גם להכי מומלצת ומתאימה לקידום אתרים אורגני בגוגל ובמנועי החיפוש. ולכן, אם אתם רוצים לבנות אתר – כנראה שתעדיפו לבנות אותו על פלטפורמת וורדפרס.

מה היתרונות של בניית אתר בוורדפרס?

  1. וורדפרס מאפשרת לכם לבנות אתר מרהיב בקלות 

כאמור, התקנת פלטפורמת וורדפרס היא חינמית, ובאתרי וורדפרס ניתן להוריד ולהפעיל כל מיני תוספים, שמוסיפים לאתר פיצ’רים שונים, כמו טופס צור קשר או אזור שמאפשר הרשמה לניוזלטר, מבלי שתצטרכו לדעת קוד. כאשר אחד מהתוספים הפופולאריים והמעניינים ביותר להתקנה בוורדפרס, הוא תוסף “אלמנטור”, שיש לו גרסה חינמית וגרסת פרו בתשלום. תוסף זה מאפשר לכם לבנות אתרים בשיטת Drag & Drop (“גרור ושחרר”) שמאפשרת לכל אחד לבנות אתר מרהיב ומושקע, גם בלי לדעת לתכנת או לבנות אתרים באמצעות קוד. ואפילו ללא ניסיון בתחום בניית האתרים, באמצעות התוסף, כמעט כל אחד יצליח לבנות ולעצב אתרים מדהימים די בקלות. בנוסף, יש תוסף שנקרא Ecommerce, שיכול לעזור לכם לבנות חנות אינטרנטית מבוססת וורדפרס במינימום מאמץ. ואם כל זה לא מספיק – פלטפורמת וורדפרס מגיעה עם תבניות עיצוב חינמיות שונות, כאשר אפשר גם להתקין תבניות בתשלום – שאלו למעשה תבניות עיצוב מוכנות לאתר, שאתם צריכים רק להתאים אותן למותג, לעסק או לצרכי האתר שלכם. 

  1. מדובר בתוכנה חופשית (מערכת קוד פתוח)

תוכנה חופשית היא תוכנה או מערכת שכל אחד יכול להשתמש בה, כולל להפיץ, לשכפל, להתאים ולשנות אותה, באופן חופשי לפי רצונו, תחת תנאים והגבלות המבטיחות את הזכויות של שאר המשתמשים בתוכנה. כלומר, מדובר במערכת קוד פתוח, ולא קוד סגור. היתרון בכך הוא שמפתחים רבים יכולים לשפר את המערכת עבורנו, וכך יש לנו כיום וורדפרס בעברית, והמון תוספים לוורדפרס שלא מפסיקים להשתכלל. ויתרון חשוב נוסף הוא שזה מאפשר לבעלי ומנהלי אתרים, וכך גם לבוני ולמקדמי אתרים, לערוך שינויים והתאמות בקוד באתר בהתאם לצרכים שלהם.

  1. וורדפרס היא פלטפורמה מומלצת לקידום אתרים אורגני

מבחינת קידום אתרים אורגני, רבים ממקדמי האתרים ואנשי השיווק באינטרנט, טוענים וסבורים כי וורדפרס היא המערכת האולטימטיבית לאתרים שרוצים להצליח לקדם את האתר אורגנית באופן קל ויעיל ככל האפשר. וזאת בשל העובדה שהפלטפורמה מותאמת במיוחד לקידום אורגני, לדוגמא בכך שהיא מאפשרת להוריד את תוסף YoastSeo שמסייע רבות בהגדרת המאפיינים הטכניים והתגיות לעמודי האתר.

אייל רחמים אייל רחמים
אייל רחמים הוא המנכ"ל של חברת דיגיטאץ' ובעל ניסיון של למעלה מ12 שנים בעולם השיווק הדיגיטלי וקידום אתרים. אייל סייע עד היום למאות חברות ועסקים בארץ ובחו"ל למקסם את הנוכחות הדיגיטלית שלהם.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה