גוגל סרץ' קונסול
02 לNovember 2021

גוגל סרץ' קונסול

גוגל סרץ' קונסול

מה זה גוגל סרץ' קונסול?

גוגל סרץ’ קונסול (Google Search Console), שנקרא בעבר Webmaster Tools, הוא כלי חינמי של גוגל, שמאפשר לבעלי אתרים לעקוב אחר ביצועי האתר שלהם בתוצאות החיפוש של גוגל. בנוסף, הכלי מספק אינפורמציה לגבי בעיות שיש לתקן באתר, כדי להתברג גבוה יותר בתוצאות החיפוש, ומדובר בכלי שמאפשר לגוגל לתקשר עם בעלי האתרים. כלומר, על ידי חיבור האתר לכלי הסרץ’ קונסול, ובעזרת ניתוח המידע שאפשר לקבל במערכת זו, תוכלו למדוד את התנועה ואת ביצועי האתר בתוצאות החיפוש, לפתור בעיות ולהבליט את האתר בתוצאות החיפוש של גוגל.

איך הכלי הזה יכול לעזור לכם?

אם אתם בעלי או מקדמי אתרים, אז השימוש בכלי הסרץ’ קונסול של גוגל הוא בגדר חובה עבורכם. וזאת שכן מדובר בכלי הרשמי של גוגל כדי ללמוד על מאמצי הקידום של האתר שלכם, כדי לזהות בעיות טכניות בתוכן האתר או בהגדרות העמודים שלו, ובכלל כדי לשפר את מאמצי השיווק של האתר.

מה אפשר וכדאי לעשות בגוגל סרץ’

להלן דוגמאות לדברים שאפשר וכדאי למנהלי ולמקדמי אתרים לעשות בכלי ה-Search Console:

אופטימיזציית תוכן באמצעות ניתוח החיפושים:

בכלי הסרץ’ קונסול, תוכלו לראות איזה שאילתות הגולשים מחפשים כדי להגיע לעמודי האתר שלכם, כאשר אתם יכולים גם לנתח את החשיפות, הקליקים, אחוז ה-CTR (שזהו שיעור הקליקים, שמייצג את אחוז המקליקים על עמודי האתר שלכם, מבין כלל החשיפות), ומיקומי האתר בחיפוש, לפי חתכי זמן. כלומר, עבור כל ביטוי שגרם לעמודי האתר שלכם להיות מוצגים בתוצאות החיפוש או שהביא מבקרים לאתר שלכם, תוכלו לראות כמה חשיפות וקליקים הוא הביא לכם בתקופת זמן מסוימת, ומה היה שיעור הלחיצה ומיקום האתר שלכם בממוצע מבין כל החשיפות לביטוי זה. כך תוכלו לעקוב אחר מגמות שיפור בשיעור הקליקים או במיקומי האתר, ותוכלו למצוא את הביטויים שמביאים לכם הכי הרבה חשיפות או קליקים, כדי ללמוד באיזה תוכן כדאי לכם להתמקד בעת כתיבת התכנים וקידום האתר. ותוכלו גם לזהות עמודים או ביטויים “לא מנוצלים” וכאלה שכדאי לכם לשפר – כלומר עמודים או ביטויים שמביאים לכם הרבה חשיפות, ושיש להם אחוז CTR נמוך במיוחד. 

שליחת מפת אתר ותקשורת עם גוגל:

באמצעות השימוש בגוגל סרץ’ קונסול אתם יכולים גם לשלוח מפת אתר (Sitemap) וכתובות אתרים נפרדות לסריקה. כך אתם יכולים לוודא שלגוגל יש את הנתונים העדכניים ביותר לגבי עמודי האתר שלכם. ובנוסף, באמצעות כלי זה אתם יכולים לתקשר עם גוגל. כלומר, באמצעות הכלי אתם יכולים לקבל הודעות באימייל מגוגל בעת זיהוי בעיות באתר, ואתם יכולים להבין אילו עמודים באתר מושפעים מבעיות אלו, ולהודיע לגוגל אחרי פתירתן. 

אייל רחמים אייל רחמים
אייל רחמים הוא המנכ"ל של חברת דיגיטאץ' ובעל ניסיון של למעלה מ12 שנים בעולם השיווק הדיגיטלי וקידום אתרים. אייל סייע עד היום למאות חברות ועסקים בארץ ובחו"ל למקסם את הנוכחות הדיגיטלית שלהם.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה