וורדפרס
02 לNovember 2021

וורדפרס

וורדפרס

מהי רשת בלוגים פרטית?

רשת בלוגים פרטית, הנקראת באנגלית Private Blog Network (או בקיצור, PBN), זו למעשה שיטה לקידום אתרים, אשר במסגרתה מקימים “רשת” של כמה אתרים שונים, הנמצאים בבעלות גורם יחיד (זה שהקים אותם). אתרים אלו, למראית העין, אמורים להיראות בתור אתרים נפרדים לגמרי ושונים לחלוטין. וזאת על מנת שהאלגוריתם של גוגל לא יחשוב שמדובר באתרים דומים מדי, וכדי שהוא לא יזהה שהאתרים הם למעשה חלק מרשת בלוגים פרטית. אבל, המטרה “המוסוות” (מוסוות מגוגל), היא לבנות רשת אתרים או בלוגים שהמטרה שלה היא לקדם את האתר הראשי שלכם, או כמה אתרים ראשיים אחרים. וזאת על ידי העלאת תכנים באתרים השונים, והחלפת קישורים יוצאים בין אתרים אלו – על מנת לחזק אותם, כדי שהקישור שתוציאו מהם לאתרים הראשיים ישפיעו באופן חיובי ו”חזק יותר”. כלומר, אם תקשרו בין האתרים ברשת הבלוגים, הכוח של הקישורים היוצאים מהם יתחזק, וזה יתרום לקישורים שתוציאו מהם בעתיד לשם קידום האתרים הראשיים שלכם.

מה היתרונות של רשת בלוגים פרטית?

PBN זהו נכס משמעותי במיוחד לקידום אתרים אורגני. רשת הבלוגים הפרטית יכולה לסייע לכם רבות כדי לקדם את האתרים שברשותכם, או כדי לקדם את האתרים של הלקוחות שלכם – להם אתם מספקים שירותי שיווק אורגני. כלומר, במהלך הזמן, רשת הבלוגים צוברת כוח – כמו קישורים ותנועת גולשים – אותו בעתיד תוכלו למנף לחיזוק האתרים שלכם או לחיזוק אתרי הלקוחות שלכם.

מדובר בנכס בעל ערך אמיתי למקדמי אתרים, שכן הרי ידוע שקישורים נכנסים לאתר הם אחד מהפרמטרים שהכי משפיעים על קידום אורגני (כאשר הפרמטרים החשובים האחרים הם תוכן מקורי ואיכותי, מהירות האתר, חווית המשתמש, ותק הדומיין, ופרמטרים טכניים כמו תגיות מטא, ומבנה העמוד והקוד). בדגש על קישורים איכותיים בלבד, מאתרים שנחשבים לאתרים סמכותיים בעיני גוגל, שהאנקור טקסט (טקסט עוגן) שלהם מגוון ורלוונטי לעמודים אליהם מקשרים. 

אחד הפתרונות האחרים לבניית או יצירת פרופיל קישורים נכנסים איכותי, לשם הקידום האורגני של האתר, הוא להשתמש בשירותי קניית קישורים. שירותים אלו מאפשרים לכם לשלם על קישורים נכנסים לאתר שלכם, שיפורסמו באתרים אחרים לבחירתכם, ובכך הם מאפשרים לכם לשפר את פרופיל הקישורים של האתר. הבעיה עם הדרך הזו היא שאתרים אלו (בהם הקישורים לאתר שלכם מתפרסמים) אינם בבעלותכם, ולכן השירות יעלה לכם כסף, ובמצב כזה תהיה לכם פחות שליטה על התהליך. למשל, בעל האתר שקישר אליכם יכול להסיר את הקישור, או להשבית את האתר שלו בעתיד. לעומת זאת, כאן באים לידי ביטוי היתרונות של רשת בלוגים פרטית: PBN מאפשרת לכם לקשר לאתרים הראשיים שלכם, מבלוגים שהם בבעלותכם הבלעדית. כלומר, יש לכם שליטה מלאה על הקישורים הללו, ואתם לא צריכים לשלם עליהם.

אייל רחמים אייל רחמים
אייל רחמים הוא המנכ"ל של חברת דיגיטאץ' ובעל ניסיון של למעלה מ12 שנים בעולם השיווק הדיגיטלי וקידום אתרים. אייל סייע עד היום למאות חברות ועסקים בארץ ובחו"ל למקסם את הנוכחות הדיגיטלית שלהם.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה