תגית ALT
26 לOctober 2021

תגית ALT

תגית ALT

מה זה תגית ALT (תיאור תמונה) ולמה היא מיועדת?

כשמדברים על תגית ALT מתכוונים לתגית Alternative Text – שזו תגית לתיאור תמונות באתרי אינטרנט. הטקסט של תגית זו יופיע למשל, במקום התמונה, אם התמונה לא תיטען למיקום המיועד לה בעת הצגת העמוד באתר. המטרה של התגית היא למעשה לתאר את מה שרואים בתמונה בכמה מילים. כאמור, תיאור זה יוצג למשתמשים רק במידה והתמונה לא הצליחה להיטען ולעלות בצורה תקינה.
בנוסף, תגית זו מיועדת לאנשים עיוורים, שעושים שימוש במערכות ובכלים שמקריאים להם את תוכן העמוד ברשת, וכך גם את תוכן תיאורי התמונות (תגיות האלט). ובכך למעשה תגית ה-ALT היא גם בעלת חשיבות רבה בהנגשת האתר לעיוורים ולבעלי מוגבלויות. בהקשר זה, כדאי לדעת שיש כל מיני חוקים ותקנות שצריכות להתקיים, על מנת שתיאור התמונה יוגדר כנגיש לבעלי מוגבלויות.

איזה עוד שימושים יש לתגיות ALT?

חוץ מזה שתגית האלט מיועדת לתיאור התמונות עבור עיוורים או בשביל מקרים בהם יש בעיה בטעינת התמונה, יש לתגית זו גם שימושים נוספים, שקשורים כמובן לקידום אתרים.
ראשית, תגית הטקסט האלטרנטיבי עוזרת למנועי חיפוש כמו גוגל להבין מהו נושא התמונות באתר ובמה הן עוסקות, וזה עוזר למנועי החיפוש להבין טוב יותר מהו נושא העמודים (והאתר בכלל) בהן מוטמעות התמונות. זה חשוב כי אם מנועי החיפוש לא יבינו במה עוסקים עמודי האתר שלכם, אז הם לא יציגו אותם עבור ביטויי החיפוש שאתם רוצים. ולכן, אם אתם רוצים לעשות קידום אתרים אורגני ולשפר את דירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש, אז זה משהו שכדאי לקחת בחשבון בעת ניסוח והגדרת תגיות האלט באתר.
בנוסף, תגית הטקסט האלטרנטיבי יכולה לעזור גם בקידום עמודי האתר בתוצאות חיפוש התמונות בגוגל ובמנועי החיפוש האחרים. מה שיכול להוות מקור נוסף של תנועה אורגנית לאתר, ולכן לא כדאי לוותר על זה.

איך מגדירים תגית ALT לתיאור תמונה?

אופן הגדרת תגיות ה-ALT לתמונות משתנה ממערכת ניהול תוכן אחת לאחרת. יש מערכות המאפשרות הוספת תגיות ALT באופן פשוט, עבור כל תמונה שמעלים לאתר. למשל, באתרים המבוססים על וורדפרס או וויקס, ניתן להגדיר בקלות תגית ALT לכל תמונה באתר. בוויקס, יש להגדיר את תיאור הטקסט האלטרנטיבי מתחת לכותרת Image Text ומתחת לכיתוב “What’s in the image? Tell Google”. ובוורדפרס, יש להגדיר את הטקסט האלטרנטיבי בתיבת תגית האלט של התמונה.
ובנוסף, יש גם מערכות אחרות, בהן אין אפשרות להוסיף תגיות ALT. במקרים אלו, אם בכל זאת רוצים להגדיר תגית אלט לתמונות באתר, לרוב יש צורך בהתערבות תכנותית. 

מחפשים תמונות יפות לקידום האתר שלכם, כנסו לפיקצ’ר מאגר התמונות הישראלי הראשון מסוגו בישראל, תמונות יפות באחריות.

אייל רחמים אייל רחמים
אייל רחמים הוא המנכ"ל של חברת דיגיטאץ' ובעל ניסיון של למעלה מ12 שנים בעולם השיווק הדיגיטלי וקידום אתרים. אייל סייע עד היום למאות חברות ועסקים בארץ ובחו"ל למקסם את הנוכחות הדיגיטלית שלהם.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה