למה להשתמש בוורדפרס
28 לינואר 2018

למה להשתמש בוורדפרס

למה להשתמש בוורדפרס

כבר למעלה מעשור שוורדפרס הגיחה לחיינו וחוללה מהפיכה של ממש בענף הדיגיטל. המערכת, ששימושה העיקרי היה אמור להיות בכלל עבור בלוגים בלבד עשתה את הבלתי ייאמן והיום, כ-50 אחוז מכלל האתרים בעולם בנויים בוורדפרס, מטורף לא?

אז למה בעצם משתמשים בה או יותר נכון, למה למעשה השימוש בה כל כך נפוץ?

מערכת קוד פתוח (כבר אמרנו?)

קצת אירוני להתחיל את המאמר עם השם המחייב מבלי לציין אותה כסיבה מרכזית לבחירה בה.

וורדפרס, בדומה למערכות היא מערכת קוד פתוח.

נ.ב – אני רק אניח את זה כאן ואומר שנורא קשה לקדם אתרים עם מערכת קוד סגורה על ביטויים תחרותיים.

מה זה בכלל אומר?

שכמה כן הוא, מערכת קוד פתוח היא מערכת ל… תהיו מוכנים לזה…כן, קוד פתוח. ישנה אפשרות לחולל שינויים בקוד שמתאימים לצרכים שלנו כמתכנתים/בעלי אתרים/מקדמים בהתאם לאופיו של האתר ולצרכיו. בנוסף לכך תוכלו להתקין או לפתח תוספים אשר ישרתו את האינטרס של האתר או לשכור שירותיו של מתכנת שייפתח לכם תוסף שכזה, אך על תוספים נרחיב בהמשך.

ובמילים פשוטות

זה עוזר לאתר שלכם. הכיצד? אני שמח ששאלתם. תחשבו, בניגוד למערכת לקוד סגור בה אתם צריכים להסתדר עם מה שיש בלי אופציה לבצע אפילו שינוי קטנטן (מישהו אמר וויקס?), במערכת קוד פתוח אתם באמת יכולים לעשות כל שינוי שתחפצו בו (בתבנית מוכנה או בעיצוב אישי) וזאת על מנת להתאים אותו לצרכים שלכם, בין אם זה בא לידי ביטוי בהתאמת הצבעים והפונטים באתר לבית העסק, צבעים שלדעתכם יותר מושכים את הקהל שלכם, ואפילו לשפר את הקוד באתר על מנת להפוך אותו למהיר יותר, דבר אשר ישפר את חווית הגלישה של הלקוח שלכם ואת המיקומים שלו בגוגל.

הקמת אתר (כמעט) ללא ידע מקדים

על מנת להקים אתר על פלטפורמת וורדפרס אתם צריכים ידע מאוד בסיסי בקוד, בטח עובר לכם בראש "אולי לך קל.." אבל תתפלאו לשמוע שממש לא. אז נכון, אני לא מדבר על אתר חנות עם מערכת סליקה עם 5000 מוצרים ואין סוף קטגוריות, אבל אני כן מדבר על אתרי תדמית קטנים ויפים אשר יכולים לעשות את העבודה לא פחות טוב מאתר שתשלמו עליו אלפי ואולי גם עשרות אלפי שקלים.

אז איך עושים את זה?

בעידן של היום יש אין סוף מדריכים על וורדפרס בחינם, ומה שלא בחינם במחירים די נוחים.

הוא אתר מדריכים שמציע סרטוני הדרכה חינמים ולא חינמים על הכל וברמה מאוד גבוה.UDEMY

העצה שלי היא לשבת על התחת להשקיע את הזמן וללמוד את הנושא כי זה באמת שווה.

*גילוי נאות- המדריכים הבאמת שווים עולים בו כסף אך במחירים באמת שפויים הנעים בין 40-200 שקלים.

**עוד גילוי נאות – תמיד יש שם מבצעים. בחיים אל תרכשו מדריך שעלותו היא מעל ל-200₪, כל כמה זמן יש להם מבצעים ממש שווים וקורסים עם מספר ענק של שעות ב-50 אחוזי הנחה אם לא יותר.

תבניות מוכנות

אז למי שממכם שיש כבר קריירה משגשגת ואין לו רצון או זמן לשבת על התחת להשקיע וללמוד את התחום אך בכל זאת רוצה אתר וורדפרס לבית העסק שלו והתקציב שלו מוגבל יכול פשוט להשתמש בתבנית מוכנה ולעשות לו אחלה של אתר תדמית. ישנם המון אתרים אשר מוכרים תבניות מוכנות .ENVATOשהגדול והנפוץ שבהם הוא

באמצעותו, תוכלו לרכוש תבנית וורדפרס מבין אלפי אפשרויות אשר עונה על הצורך המדויק שלכם במחירי בדיחה הנעים בין 20-100$. החדשות הרעות הן שבל זאת תצטרכו ללמוד לפנות קצת מהזמן שלכם על מנת ללמוד על איך מלבישים תבנית וורדפרס מוכנה על דומיין שרכשתם. בנוסף לכך, מכיוון שהשפה הנפוצה בעולם היא אנגלית רוב התבניות באתר הן מבוססות על השפה הזו, מה שאומר שצריך לעברת אותה, אך על דאגה יש תוספים שעושים את העבודה השחורה עבורכם.

אם בכל זאת אתם כחול לבן בנשמה שלכם ישנו אתר תבניות פשוט מדהים של חברה ישראלית בשם פוג'ו. החברה מספקת תבניות מוכנות בעברית במחירים וממש זולים ומספקת תמיכה בשפה העברית בכל עת שתצטרכו.

גילוי נאות קטן – החברה אחראית על תוסף האלמנטור. הפייג' בילדר הנפוץ בעולם, ודי בצדק יש לציין.

בניית אתרים זה פאסה מישהו אמר?

המון פורומים המספקים מענה לבעיות

בתחילת המאמר כתבתי שכמחצית האתרים בעולם(!) משתמשים בוורדפרס. אתם יכולים לדמיין את המספר המטורף של כמות האתרים אשר נמצאת על המערכת הזו? שהשימוש בה הוא כה נפוץ אין שום מצב שבעולם שהייתה לכם באתר וורדפרס בעיה שלא הייתה כבר לאתר אחר, מה שאומר שתוכלו להקליד את הבעיה בגוגל (רצוי באנגלית) ותקבלו תשובות ישירות לבעיה הספציפית שלכם מאלפי אתרים. בנוסף, ברשתות החברתיות תוכלו למצוא עשרות (אם לא מאות) קבוצות תמיכה של וורדפרס, אחת ישראלית שכזו אשר רשומים בה למעלה מ-9000 ישראלים מספקת תשובות על בעיות על בסיס יומיומי נקראת "קהילת וורדפרס ישראל".

תוספים, תוספים, תוספים

איך הגענו עד הסעיף ה-5 ורק עכשיו אני מציין את היתרון הכל כך מובהק הזה של וורדפרס על שאר המערכות בעולם (פתוחות וסגורות כאחד).

כשגולת הכותרת היא "מינימום התעסקות בקוד" אין ספק שאחת הסיבות העיקריות לכך היא התוספים.

במערכת שבה כל אדם יכול לפתח תוסף (וזה בדיוק מה שקרה) , יש לכם אין סוף פתרונות לכל בעיה אפשרית שצצה לכם באתר.

במערכת, תוכלו למצוא תוספי קידום אתרים, תוספי הטמעות קודים, תוספי אבטחה, תוספי נגישות, תוספי קאש, תוספי פייג' בילדרים ואם שכחתי משהו אז אני מבטיח לכם שגם אותו יש, וכל זה על מנת לא להתעסק בקוד כלל, פשוט מדהים. רוב התוספים לא עולים כסף בגרסתם הבסיסית ואף מספיקות לאתרים בסדרי גודל קטן עד בינוני, ואלה שכן עולים, לא יקרים כלל.

כל כך ידידותית לבעל האתר או למקדם.

אני לא סתם בחרתי לציין את צמד המילים המחייב הזה "כל כך". מספיק לראות מספר סרטונים קטן על המערכת ולשחק איתה קצת כדי להבין אותה מא' ועד ת'. בינינו, אם אתה מתחום הדיגיטל, אין שום סיבה שלא תדע לשלוט בה בצורה שכזו אבל הקאצ' האמיתי הוא שכל אחד יכול ללמוד אותה, ושאני אומר כל אחד אני גם מתכוון לבעל עסק בן 60 שבחיים שלו לא פתח אינטרנט וללא ידע מקדים כלל יכול להבין אותה לעומת מערכות אחרות.

לסיכום

וורדפרס היא המערכת הנפוצה בעולם ולא סתם. כאשר יש לכם תשובה לכל שאלה ופתרון לכל דבר, השימוש במערכת הזו על האתר שלכם יעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים ונוחים.

עידו בן שמעון עידו בן שמעון
איש SEO/SEM ומשווק ברשתות החברתיות משנת 2015, אוהב לכתוב תוכן בתחום.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    More Articles