אחסון אתרים
09 לApril 2019

אחסון אתרים

אחסון אתרים

יש כיום מגוון אפשרויות ופלטפורמות להקמת אתרים. גם באמצעים יחסית פשוטים, ניתן להקים או לנהל אתר אינטרנט שנראה מדהים. אבל על מנת שאתר שיווקי, פרסומי, עסקי, מכירתי או מקצועי יהיה באמת נגיש ויפעל כשורה יש צורך באחסון. אם אתם רוצים לדעת יותר על אחסון אתרים כעת נספר לכם כל מה שחשוב לדעת בנושא זה. נשתדל להמעיט בשימוש במומחים טכניים אשר עשויים לבלבל חלק מהקוראים ונעניק תובנות חשובות, גם למי שאיננו מתמצא או מבין לעומק את המינוח הטכנולוגי.

מדוע חשוב האחסון האיכותי

אתר אינטרנט מעוצב לתפארת, עם פיצ’רים (תוספות או תוספים) מעולים יכול להעניק לגולש חוויה מעולה. אך חווית המשתמש תהיה הרבה פחות טובה אם האתר יפעל לאט. אם תהיינה תקלות חוזרות ונשנות. חשוב לדעת כי מהירות גלישה טובה הינה תוצאה ישירה של אופן האחסון. בין אם מדובר על אחסון אתרים בכלל או אחסון אתר וורדפרס בפרט ובין אם מדובר על אחסון אתר מסוג אחר, חשוב לוודא מה צפויה להיות מהירות האתר. בין היתר יש משמעות לרוחב הפס ויש משמעות לדיסקים הקשורים אל השרתים (שם בעצם מותקן האתר).

כלומר, אחסון אתרים איכותי יכול להבטיח מהירות גלישה טובה, מעבר חלק בין עמודים ובקיצור – חוויה איכותית לגולש. זה משאיר יותר גולשים בתוך האתר. זה מסייע לתעבורה באתר ומפחית נטישה של גולשים.

אחסון משולב גיבוי

אתרי אינטרנט עלולים ליפול קורבן לגורמים מאיימים שונים. עשויים להשפיע האקרים ואיומי סייבר אחרים. בנוסף, יש גם תקלות אחרות שעלולות לפגוע באתר. אי לכך, חשוב לדעת כי ניתן לשלב בין אחסון אתרים לבין ביצוע גיבויים שוטפים. עם אחסון נאות, לא חייבים לזכור לבצע גיבויים בכל כמה ימים. מתבצע גיבוי אוטומטי. זאת ועוד, זמן ההתאוששות מתקלות שעשויות להתרחש מהיר ביותר. הדברים הללו, אגב, אינם מפריעים לביצוע גיבוי יזום, אם רק רוצים.

סוגי אחסון אתרים

בשנים האחרונות ניתן לראות כי נוצרו כמה סוגים של אחסון אתרים. על קצה המזלג, ניתן למנות שלושה סוגים עיקריים. סוג אחד הינו אחסון שיתופי, סוג שני הינו אחסון בשרת ווירטואלי וסוג נוסף הינו אחסון בשרת פרטי.

אחסון שיתופי נועד בעיקר עבור אתרי נישה שלא מצפים לנפח משמעותי של גולשים. אחסון בשרת פרטי נועד לאתרים מאוד גדולים, מאוד עמוסים, בעלי צרכי אבטחה ייחודיים ובעיקר, אתרים שנועדו לשרת מספר עצום של גולשים באופן קבוע. הסוג השלישי של אחסון, שהולך ונעשה נפוץ יותר הינו אחסון בשרת ווירטואלי. על כך נרחיב קצת יותר בהמשך.

שרתים, עננים ומה שביניהם

כולנו מכירים או לפחות שמענו על טכנולוגית ענן. גם באחסון של אתרים, אחסון בענן נעשה מאוד נפוץ ומקובל. בגדול, מדובר למעשה על אחסון תכני האתר השונים במעין מחשב מרוחק. שם הוא שמור ומגובה ומשם הוא משודר, אפשר לומר, לכל מי שיכנס לכתובת האתר ישירות או באמצעות מנוע החיפוש.

לצד טכנולוגיית ענן, ראוי להזכיר גם את השרתים. בענן של מחשוב יכולים לפעול הרבה מאוד שרתים. ללא השרתים הללו, אין זכות קיום לרשתות מחשבים, לאינטרנט ולמחשוב המודרני בכלל. אם פעם היה נהוג להחזיק חדרי שרתים בתוך עסקים שונים, כיום אין בכך צורך, הדבר נכון שבעתיים כאשר נדרש פתרון של אחסון אתרים בלבד.

הפתרון המשתלב עם הענן הינו השרת הווירטואלי. השילוב הזה מאפשר מבחינת בעלי האתרים יתרונות ראויים לציון. למשל, שדרוג מאוד מהיר וכן גם יכולת גיבוי או התאוששות מתקלות בצורה מאוד טובה.  שרת ווירטואלי יכול להתאים לאתרים מאוד מגוונים, לרבות כאלה שנמצאים בתהליך של השתרגות וצמיחה. יש לבעל האתר שליטה מאוד טובה ויכול לצמוח תוך הגדלת משאבים לפי הצורך.

שרתים בארץ או שרתים בחו"ל

שאלה מרכזית היא האם להעדיף שרתים ואחסון שנמצאים בארץ או כאלה שנמצאים בחו”ל. התשובה לשאלה הזאת מאוד תלויה בסוג האתר ובקהל היעד (מקומי או לא מקומי). יש חברות לאחסון אתרים אשר עלולות להציע שרתים הפועלים בחו”ל, מבלי להתעמק באמת בצרכיו של בעל האתר וכן ללא אפשרות לניהול שרתים בארץ. במקרים רבים כדאי להעדיף שרתים הנמצאים בארץ, בחוות שרתים מאובטחות (גם אם במקביל צריכים שרתים בחו”ל). ניהול שרתים בארץ עשוי מאוד להקל על נושאי אבטחה ושליטה עבור בעלי האתרים. כמובן שגם תמיכה בשפה העברית הינה בעלת משמעות גבוהה.

כולם רוצים וורדפרס

לפני כמה שנים, מערכת וורדפרס עדיין הייתה בחיתוליה ומרבית המשתמשים היו בעלי בלוגים. עם הזמן, מערכת זאת המבוססת על קוד פתוח הלכה והשתכללה. כיום, נוצר מצב כי אין ספור אתרים מבוססים על מערכת וורדפרס. זו מערכת שקל מאוד לתפעל וגם בעלי אתרים שאינם מתמצאים במחשבים יכולים לעדכן תכנים ולהוסיף שיפורים לאתר.

ומדוע כולם רוצים וורדפרס? פשוט כי אחסון אתר וורדפרס פועל בצורה טובה מאוד ומשתלב עם ניהול אתר מיטבי. וכן בגלל שיש המון תוספים, פיצ’רים ופלגים, כלומר תוספים שניתן לשלב באתר לשיפור העיצוב, הניהול או חווית הגלישה. וגם אתרי מכירה וחנויות אינטרנט פועלות מצוין על וורדפרס.

אחסון אתרים ותמיכה זמינה

עבור בעלי אתרים שרוצים חיים קלים וראש נקי מדאגות, כדאי לבצע את אחסון האתרים בליווי של חברה מקצועית שמספקת שירותים מגוונים. חשיבות רבה יש לתמיכה, זמינות והסיוע בעברית. אלה מוכיחים את עצמם בכל פעם שמשהו באתר פועל שלא כהלכה. אי אפשר להימנע מדברים כאלה, שכן אתרים מתעדכנים כל הזמן וגם משתנים. עבור בעלי אתרים שרוצים אתר תקין שפועל באופן רציף, תמיכה הינה היבט חשוב במיוחד.

אחסון אתרים ושירותים נלווים

לסיום, עבור בעלי אתרים שרוצים נוחות יום יומית, כדאי להעדיף חברת אחסון אתרים אשר מספקת מגוון רחב של שירותים נלווים. למשל, לצד אחסון אתר וורדפרס גם אפשרות לקבלת דומיין. לצד התקנה מהירה של האתר יש גם שימוש באמצעים להאצת הגלישה, אפשרות לשרת ווירטואלי, רוחב פס גדול וגיבויים אוטומטיים.

פליקס מילשטיין פליקס מילשטיין
מקדם אתרים בשוק הבנלאומי מוסמך גוגל אדוורדס, בעל ידע וניסיון בטכניקות ואסטרטגיות קידום שונות, נשוי ואב ל2 בנים מדהימים.
ניתוח ובדיקת האתר שלכם
    More Articles

    רוצים לקדם את האתר?

    לבדיקת אתר
    זה שדה חובה