דף הבית בלוג ההשפעה של שיווק דיגיטלי על ההצלחה העסקית
ההשפעה של שיווק דיגיטלי על ההצלחה העסקית
ההשפעה של שיווק דיגיטלי על ההצלחה העסקית

אייל רחמים

ההשפעה של שיווק דיגיטלי על ההצלחה העסקית

השאיפה המרכזית של כל עסק היא לצמוח. לשם כך בעלי עסקים מחפשים כל הזמן דרכים חדשות להרחיב את קהל הלקוחות, לבסס את המוניטין של עצמם בתחום, לייצר מוצרים חדשים ושירותים חדשים, ובמקביל להתמודד עם עסקים אחרים שמתחרים בהם.

היום יותר ויותר בעלי עסקים מבינים שלא מספיק להכריז על פתיחת עסק ולחכות שלקוחות יגיעו בזכות פרסום מפה לאוזן. אלמנטים שבעבר נחשבו ללא הכרחיים ויועדו לבעלי הממון או לעסקים ותיקים בלבד הם היום אבני הבניין הבסיסיות לפתיחתו של כל עסק. אותם אלמנטים נדרשים בראש ובראשונה על מנת לקיים את העסק, ורק לאחר מכן גם לסייע לו לצמוח. בין היתר ניתן למנות שירותים כמו עיצוב גרפי, כתיבת תוכן, ייעוץ ארגוני, ייעוץ פיננסי, בניית אתרים, קידום אתרים וכן הלאה.

החשיבות של שיווק דיגיטלי

עסק שרוצה להצליח בימינו חייב להופיע במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש של גוגל, וככל שהוא יופיע גבוה יותר – כן ייטב. איך מגיעים למקומות הראשונים הללו? בעזרת עבודה קשה ויישום של מספר טכניקות שונות, תוך מעקב מתמיד אחר הביצועים של כל דרך פעולה ותיקון, במידת האפשר, על מנת למקסם את התוצאות באופן מיידי ותוך כדי תנועה.

על מנת להבין את החשיבות האדירה של מנועי החיפוש אפשר פשוט לשים את עצמנו בנעליו של הלקוח הפוטנציאלי. כאשר נרצה להזמין שירות או לרכוש מוצר, בדרך כלל נפנה לגוגל ונקליד בו מילות חיפוש כלשהן. האלגוריתם של גוגל מזהה את מילות החיפוש הללו ובתוך שברירי שניות מספק לנו רשימת תוצאות חיפוש המבוססת על המילים שהוקלדו קודם. ואז, רוב הסיכויים הם שנקליק על התוצאה הראשונה או השנייה; מעטים הסיכויים שנבחר להקליק על התוצאה השמינית או העשירית, וקלושים עד אפסיים הסיכויים שנרצה לעבור לעמוד השני של התוצאות כדי להמשיך לחפש בין התוצאות שנמצאות שם.

המטרה הראשונה של העסק היא להביא כמה שיותר לקוחות הפוטנציאליים לאתר. ככל שיגיעו יותר, כך הסיכויים שכל אחד מהם יבצע רכישה ויהפוך ללקוח בפועל גבוהים יותר; ובשורה התחתונה: שורת ההכנסות, ובעקבותיה שורת הרווח, עשויה לצמוח ככל שהאתר נהנה מתנועת לקוחות גבוהה יותר, אשר נובעת מנוכחות טובה יותר ברשת.

מה זה בעצם שיווק דיגיטלי

שיווק דיגיטלי הוא למעשה שם כולל לשורה ארוכה של שירותים שיכולים להביא את אתר העסק שלך אל המקומות שבהם הסיכוי שהגולשים יקליקו הוא גבוה יותר. כך למשל שיווק דיגיטלי יכול ללבוש צורה של קידום אתרים אורגני בגוגל ובמנועי חיפוש אחרים, אבל הוא יכול גם להיות שיווק ממומן בגוגל, או שיווק ברשתות החברתיות, או שיווק תוכן באמצעות פלטפורמות חיצוניות כמו אאוטבריין וטאבולה.
יתרה מזאת, שיווק דיגיטלי בהיבט של קידום אתרים יכול גם לסייע בשיפור התוכן באתר, שיפור העיצוב, שיפור חוויית המשתמש ועוד היבטים שיכולים להגדיל את שיעור ההמרה – ומכאן ההשפעה החיובית האדירה שיש לשיווק דיגיטלי מוצלח על ההצלחה העסקית.

אודות הכותב
ההשפעה של שיווק דיגיטלי על ההצלחה העסקית

אייל רחמים

קידום אתרים | שיווק באינטרנט - מייסד דיגיטאץ'

מתמחה בשיווק B2B, קידום אתרים, שיווק עסקים באינטרנט, מייסד ומנהל בפועל את דיגיטאצ' חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, בזמן הפנוי שיש מרצה במכללה למנהל.