דף הבית בלוג 3 טריקים שיוסיפו לכם כניסות אורגניות בלי להזיז אפילו מיקום אחד
קידום אורגני
3 טריקים שיוסיפו לכם כניסות אורגניות בלי להזיז אפילו מיקום אחד

פליקס מילשטיין

3 טריקים שיוסיפו לכם כניסות אורגניות בלי להזיז אפילו מיקום אחד

מה תגידו אם תוכלו להוסיף לנתוני האתר גידול של כמה אחוזים בכניסות האורגניות, בלי לקדם בפועל? הנה 3 שיטות קלות לביצוע שיגדילו לכם ת'דוח גם בלי שקל תשעים.

כולנו רוצים להראות תועלת ללקוחות שלנו, אבל רק לעיתים נדירות נופלים בחלקנו טריקים שבאמת מצריכים כלום עבודה אבל נותנים תשואה גדולה. כדי לעשות זאת כל מה שדרוש הוא להשתמש בכלים החינמיים שגוגל מציע לנו.

  1. כניסות מתוך קבצים בקונסולת החיפוש

אם אנליטיקס הוא האורים והתומים של כל מה שקורה אחרי שנכנסים לאתר, קונסולת החיפוש היא האורים והתומים של כל מה שקורה לפני שנכנסים לאתר, בשלב הצפייה בתוצאות החיפוש.

אבל חיסרון גדול אחד של גוגל אנליטיקס הוא אי יכולתו לספק מידע בנוגע לקבצים הנמצאים באתר – PDF, וורד (DOC), אקסל (XLS) ואחרים. כל כניסה לקובץ כזה מתוך מנוע חיפוש נחשבת ככניסה אורגנית לכל עניין ודבר. לצערנו אנליטיקס לא סופר את זה בצורה נכונה, כי לא מדובר בעמודי אינטרנט כשרים למהדרין. אם תיכנסו לדוח הדפים באנליטיקס ותסננו לפי סוג קובץ, תקבלו נתונים לא נכונים.

כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לדוח ניתוח החיפושים (Search Analytics), לבחור את החלק שמציג דפים (לא שאילתות) ולסנן אותו לפי סוג הקובץ שאנחנו רוצים לבדוק. לדוגמה, כך נראה דוח כזה המציג כמה כניסות אורגניות קיבלו קובצי PDF (עמודת קליקים).

רצוי להיכנס לדוח הביצועים בקונסולת החיפוש החדשה, ואז תוכלו להרחיק עד 16 חודשים אחורה (במקום רק 3 בקונסולה הישנה). הרי לכם תוספת מכובדת לכניסות האורגניות.

קידום אורגני
  1. כניסות מפרופיל גוגל לעסק שלי

אם לעסק שלכם עדיין אין פרופיל Google My Business, תנו לעצמכם שתי סטירות ומהרו לחפש את שם העסק בגוגל. אם מוצגת לכם קובייה לצד התוצאות הנושאת את שמכם, גוגל כבר הקים לכם פרופיל בצורה אוטומטית. כעת נשאר לכם רק לאמת את הפרופיל (קליק על "האם זה העסק שלך") ולהשתמש בו לקידום האתר והעסק.

גוגל לעסק שלי הוא חלק בלתי נפרד מכל תהליך של פרסום מקצועי בגוגל, ובעיקר אם מדובר בקידום אורגני. מרגע שיש לכם פרופיל מאומת, העסק שלכם יופיע בשלושת תוצאות המפה המוצגות כמעט בכל שאילתת חיפוש כיום.

כל כניסה לאתר מתוך פרופיל גוגל לעסק שלי, נספרת ככניסה אורגנית ממנועי חיפוש (מגוגל, אם נדייק). אתם יכולים לבדוק זאת בעצמכם באמצעות דוח "זמן אמת" באנליטיקס – היכנסו מהקישור בפרופיל, ותוכלו לראות את הכניסה מתויגת כ- not provided בדוח האורגני.

כשכמות הכניסות מגיעה לעשרות ומאות (ואף יותר) מדי חודש, תודו שזו תוספת משמעותית לכל עסק. פלוס גדול נוסף של גוגל לעסק שלי הוא האפשרות לקבל שיחות טלפון ישירות מהפרופיל. משתמשי סמארטפונים יכולים לחייג ישירות אל העסק שלכם מתוך תוצאות החיפוש.

תוספת כניסות ולידים מתוצאות חיפוש אורגניות – מישהו היה מוותר על דבר כזה?

gmb-report
  1. חיפושי גוגל במכשירי אנדרואיד

כל מכשיר אנדרואיד מצויד כיום באפליקציית חיפוש מובנית של גוגל. הבעיה היא שכל חיפוש וכניסה לאתר מתוך האפליקציה, לא נחשבים ככניסה אורגנית אלא כמקור תנועה מפנה (Referral).

מאות מיליוני משתמשים במכשירי אנדרואיד מחפשים בגוגל, אבל לא נספרים בדוח האורגני.

מטורף!

אבל יש מה לעשות.

נכנסים לדוח Referral ומוצאים את אפליקציית החיפוש של גוגל.

כך היא נראית:

com.google.android.googlequicksearchbox

כרגע הכניסות האורגניות הללו מתחזות לכניסות רפראל, אבל תיקון קטן יעשה את כל ההבדל. לשם כך ניכנס ל- Admin << Filters וניצור מסנן חדש שימיר כל כניסת רפראל מאפליקציית גוגל – לכניסה אורגנית.

כדי לעשות זאת צריך לכתוב את הכתובת של האפליקציה באמצעות ביטוי רגולרי (העתיקו והדביקו מכאן):

^com\.google\.android\.googlequicksearchbox$

לבסוף כך המסנן צריך להיראות:

android-search

לאחר שסיימתם הקליקו על שמור, ומעתה והלאה כל חיפוש באפליקציית גוגל יתויג באנליטיקס כחיפוש אורגני אמיתי – במקום להתחזות לכניסה מאתר מפנה. עוד שיטה להגדלת טראפיק בעזרת קידום אורגני בלי יותר מדי מאמץ.

בהצלחה!

אודות הכותב
3 טריקים שיוסיפו לכם כניסות אורגניות בלי להזיז אפילו מיקום אחד

פליקס מילשטיין

מנהל מחלקת seo

מוסמך גוגל אדוורדס, בעל ידע וניסיון בטכניקות ואסטרטגיות קידום שונות, מנהל את מחלקת קידום האתרים בדיגיטאץ', נשוי ואב ל2 בנים מדהימים.